Renault Megane RS Trophy vs Hyundai I30 N Performance Fastback

17 Cze 2019, 19:15

Cześć,

Jak w temacie... jestem przy wyborze auta na leasing.

Renault Megane RS Trophy 300km Manual
vs
Hyundai i30N Performance Fastback 275km

Jak widać wybieram w gamie hot hatch'ów, za sterydowy wygląd wyeliminowałem honde type civic r, focusa rs za wylaczenie go z produkcji, golfa za jego bezpłciowość.

Siedziałem w obu, za niedługo będę mieć też jazdy testowe, jednak pytanie brzmi:
Jak według was oceniacie nowe produkcje tych marek(awaryjnosc)? Zależy mi też na tym by nie stracić za dużo na wartości po 3 latach użytkowania. Na przestrzeni lat słyszałem wiele niepochlebnych opinii na temat Renault. Naczytałem się wiele różnych opinii oraz testów, jednak jestem otwarty na jakiekolwiek opinie o tych konkretnych modelach i waszych wyborach.

Nie mam rodziny, nie zależy mi na ogromie miejsca - ale szukam czegoś co jest uniwersalne - do szybkiej jazdy.. a i komfort byłby mile widziany.

Czy może spocząć na Kia Stinger(tak wiem, kolejny napalony), która na moim osiedlu może nie znaleźć miejsce ze względu na swoje gabaryty ?
Jestem też otwarty na wasze propozycje.
Must have: 220km+ / 350nm+ ,
benzyna,
cena 120-180tys zł,
bogate wyposazenie,
dwa oblicza auta sport i komfort,
coupe/sedan/hatchback i pokrewne
alfaromero
Obserwowany
 
Posty: 1

17 Cze 2019, 20:43

1. Awaryjnośc w zasadzie nie powinna Cie interesowac, kupujesz auto nowe
2. Utrata wartości, nie wiem jak Hyundai ale Renault to chyba zaraz po dacii marka ktora najwiecej traci na wartosci.

3. Moze trafisz gdzies jeszcze w salonie ostatniego focusa rs, to auto daje niesamowity fun ale komfortu tu nie uswiadczysz

4. Moze Leon Cupra? jak najbardziej auto usportowione i komfortowe kiedy trzeba
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna