Renault Thalia 1.4benz Wspomaganie/Pompa wspomagania

06 Gru 2010, 20:31

Witam. Dysponuje autkiem : Renault Thalia 1.4 benzyna +klima.
Auto jak przyjechało : piszczała pompa wspomagania i nie było tegoż wspomagania.
Po wymianie na używkę z allegro (200zł) identyczna w 100% :
- lało po jeździe próbnej
- dalej brak wspomagania
- przy skręcaniu w lewo i prawo na maxa takie dziwne dźwięki
Wymieniłem dziś znowu na następną (tym razem idealnie pasuje od Renault Megane) choć jest trochę większa na wysokośc (pare mm) ale tyle samo rowków na kole i wszystkie rozstawy srób takie same. Gdy już wziąłem pompe dziwnie ruszało się koło, jakby wybite było czy coś.
Po montażu tej pompy dalej źle i takie objawy :
- po skręceniu na maxa nie piszczy ale dając dużo gazu
- w czasie jazdy dziwnie odbija
- dalej cieknie spod autka płynem do wspomagania

Co zrobić ? Szukać dalej pompy, kupić nówkę za 3x tyle ceny, czy problem może tkwić w czymś innym. O tyle dobrze że obie pompy mogę zwrócić.
Z GÓRY OGROMNE DZIĘKI ZA POMOC I WSZELAKIE WSKAZÓWKI, BO JUŻ TRACĘ NERWY PRZY TYM AUCIE !!!
ukasz_ns
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Nowy Sącz

09 Gru 2010, 08:53

Szukaj problemu gdzie indziej. Skoro trzecia pompa dalej nie działa to usterka leży gdzie indziej. Skąd ten wyciek płynu pod autem>maglownica czy może któryś przewód jest pęknięty i układ traci ciśnienie.Posprawdzaj przewody bo rurki idą z przodu dołem do maglownicy ,może ktoś na coś najechał i przewód jest zagnieciony lub zagięty.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rajdowy hat-trick Toyoty
    25 sierpnia 2019 r. trzy załogi zespołu Toyota Gazoo Racing zajęły całe podium ADAC Rally Deutschland. Przy okazji przypomnijmy inne, potrójne zwycięstwa Toyoty, które wydarzyły niegdyś się w Afryce. Hat-trick. ...