Respektowanie znaków robionych amatorsko

10 Sty 2010, 12:13

safari napisał(a):Z prawa o ruchu drogowym:
[...]
1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach,
w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących
i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.[...]
[...]
2. Zabrania się postoju:
1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy,
garażu, parkingu lub wnęki postojowej,
2) w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub
wyjazd tego pojazdu[...]


O tym to ja wiem ale chodziło mi o tego typu znaki. Czy istnieje coś w kodeksie, co mówi o samowolnym umieszczaniu tego typu znaków?
lipmar1789
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Opole

10 Sty 2010, 12:40

Art 45 KD.
punkt 1:
Zabrania się:
[...]
# samowolnego umieszczania lub włączania albo usuwania lub wyłączania znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających lub kontrolnych na drodze, jak również zmiany ich położenia lub ich zasłaniania;
[...]
# samowolnego umieszczania na drodze jakichkolwiek znaków, napisów lub symboli.
Prawo jazdy - nie dla idiotów.
Nawet jeśli już je masz, nie znaczy, że nie możesz nim być.
safari
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 83
Miejscowość: Pleszew

10 Sty 2010, 12:46

Wielkie dzieki. O to mi właśnie chodziło;)
lipmar1789
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Opole

10 Sty 2010, 14:08

Znaku nie możesz postawić sam. Możesz umieścić tabliczkę "Nie zastawiać wjazdu!".
Nie wolno parkować w bramie lub tak, że utrudniamy wjazd/wyjazd.
Nie możesz wjechać w auto niepoprawnie zaparkowane, bo to będzie w najlepszym razie Wasza wspólna wina. Jeżeli skręcając na posesję nie widzisz stojącego auta znaczy, że masz coś z oczami i nie powinieneś mieć prawka.
Zabrania się też umieszczania różnego rodzaju blokad jak dla miejsc prywatnych postojowych, które składasz na czas wyjazdu z posesji, a później rozkładasz i blokujesz.

Jedyną metodą na ludzi zastawiających wjazd jest policja i straż miejska. Można ewentualnie do tabliczki "Nie zastawiać wjazdu!" dodać "Miejsce monitorowane" i tyle.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...