Rodzina 2+2, z 3 rzędem siedzeń, ~80k PLN leasing

13 Mar 2022, 22:14

Cześć, szukam godnego następcy dla mojego mondeo mk4 z 2008 w sedanie (2.0 147 km + lpg)

Pora na zmianę na coś nowszego. Szukam auta które pomieści rodzinkę 2+2 z naprawdę dużą ilością bagaży (w sumie i teraz się mieścimy ale w kabinie też jest sporo rzeczy) a w razie potrzeby przetransportuje 5 dzieciaków (3foteliki) i 2 dorosłych na trasie do 300km.

Auto używane głównie w cyklu miejskim - 8km dojazd do pracy + wakacje itp. Razem wg. Mondziaka ok 17k rocznie. Ale, sytuacja mam nadzieję się zmieni w ciągu 3lat i wtedy dojazd do pracy to będzie 35km ekspresówka w jedną stronę.
Z moich typów
1.C4 grand picasso z silnikiem 1.6hdi albo 1.2 benzyna
2. 5008 z takimi samymi silnikami (ten jest trochę droższy)
3. Touran z silnikiem 1.4 tsi albo 1.6 td

Gdyby nie to, że mieszkam obecnie w centrum Warszawy i do dyspozycji mam ciasny parking bez rezerwacji miejsc (czyli może być a może nie) i moje auto mieści się tam na styk to kupiłbym chlyslera Town country ale niestety mogę nie mieć jak parkować - _-

Zależy mi na automacie, podgrzewanych siedzeniach, w miarę małej awaryjności i nie za dużym spalaniu. Hak, panorama, i inne bajery na plus.
W ktore autko celować? A może coś mi umknęło?
thomass88
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 11 08 2007
Auto: Nie mam

14 Mar 2022, 18:47

Nowa dacia jogger :mrgreen: Tylko chyba automatu nie ma na razie w ofercie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Mar 2022, 11:40

Dacia niby ok ale te fotele 3 rzędu się nie składają i albo masz bagażnik albo wozisz 3 rzędu siedzeń. Ma się chować w podłogę :)
thomass88
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 11 08 2007
Auto: Nie mam

15 Mar 2022, 11:58

W żadnym samochodzie fotele ci się nie "chowają w podłogę" tylko masz ją podniesioną o kilkanaście centymetrów żeby tworzyła ze złożonymi fotelami w miarę równą powierzchnię co znacznie zmniejsza pojemność bagażnika (i to na stałe bo masz zupełnie inną zabudowę/tapicerkę w bagażniku). Rozwiązanie w dacii może mniej estetyczne ale na pewno bardziej funkcjonalne i oszczędzające miejsce, w kilka minut wywalasz fotele i masz bagażnik identyczny jak w 5 miejscowej wersji.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...