Nowe auto w leasing do 100tys, rodzina 2+2 do jazdy głównie po mieście

03 Mar 2021, 10:00

witam,
poszukuję auta dla rodziny 2+2, jazda w większości po mieście, na pewno benzyna w automacie ewentualnie hybryda.
tak zastanawiam się na dwoma VW, nie wiem jaka jest różnica między nimi.
pierwszy to T-Roc Advance 1.5 TSI 110 kW / 150 KM automatyczna, DSG 7-stopniowa a drugi T-Cross Style 1.5 TSI 150 KM DSG. ewentualnie rozważam jeszcze toyotę corolle 1,8 hybrid lub 2,0.
paweł41
Nowicjusz

03 Mar 2021, 11:35

paweł41 napisał(a):nie wiem jaka jest różnica między nimi.
pierwszy to T-Roc Advance 1.5 TSI 110 kW / 150 KM automatyczna, DSG 7-stopniowa a drugi T-Cross Style 1.5 TSI 150 KM DSG.
Silniki i skrzynia są identyczne. Różnica polega na wielkości samochodu :) T-Cross to najmniejszy SUV w gamie niemieckiej marki, a T-Roc to jego trochę większy brat :ok:
Te silniki radzą sobie całkiem dobrze z tymi samochodami i zaletą tu jest skrzynia DSG która działa bardzo fajnie szczególnie w mieście kiedy trzeba często zmieniać biegi.
Wymiary nadwozia T-Crossa (dł./szer./wys.) 4110/1760/1560 mm. Pojemność bagażnika 385-1281 litrów.
Wymiary nadwozia T-Roc (dł./szer./wys.) 4230/1820/1570 mm. Pojemność bagażnika 445-1290 litrów.

Jeżeli jednak stawiasz na oszczędności dłuższą bezawaryjna jazdę i mniejszy spadek wartości auta to tu lepszym wyborem będzie na pewno Corolla Hybrid z silnikiem 1.8 najlepiej w wersji kombi w Twoim przypadku. Wersja 2.0 hybrid będzie mocniejsza ale nie dostępna w twoim budżecie w niej też masz zastosowane lepsze baterie niklowo-wodorkowe zamiast litowo-jonowe. Silnik 2.0 też jest trochę innej konstrukcji bo masz zastosowany podwójny układ wtryskowy: cztery wtryskiwacze obsługują pośredni wtrysk paliwa, a cztery – bezpośredni.

Wymiary nadwozia Corolli TS kombi (dł./szer./wys.) 4650/1790/1435 mm. Wielkość bagażnika wynosi 581 litrów (596 litrów napęd tylko benzynowy) więc jest sporo większa od aut VW które wymieniłeś.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11

03 Mar 2021, 12:23

jeździłem corollą 1,8 hybryd tylko, że sedan, jak dla mnie mało dynamiczna, z w/w VW jeszcze nie jeździłem, corolla wydaje mi się trochę ciasna z przodu za kierownicą. no i boczne schowki w drzwiach to trochę porażka.
paweł41
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Hilux w służbie GOPR
    Toyota Hilux pojawia się wszędzie tam, gdzie wymaga się wytrzymałości, niezawodności i uniwersalności w najtrudniejszych warunkach. Dlatego kilka lat temu do grona użytkowników Hiluxa dołączyło Górskie Ochotnicze ...
    Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...

•