Auto do 40tyś. w miarę młode, przebieg do 100tyś. - rodzina 2+3

26 Mar 2021, 02:29

Drodzy forumowicze, zwracam się do was i do waszej wiedzy z prośbą o pomoc w podjęciu decyzji odnośnie zakupu nowego (używanego) auta. Otóż budżet jakim dysponuje to kwota ok 40tys. Szukam w miarę świeżego egzemplarza z przebiegiem do 100tys, silnik benzynowy (jako że w roku robię ok 10tys km) diesel raczej odpada, jazda głównie po mieście, dwa razy w roku dłuższa trasa do 1tys. km. Rodzina 2+3 dzieci, więc w grę wchodzi kombi lub sedan. Suvy mnie nie interesują (aktualnie posiadam i jest za duży). W zasadzie wybieram między dwoma autami : renault megane 3 2015 1.6 16v 110KM i skoda rapid liftback (fabia kombi) od 2016r w górę - silnik w tym wypadku to 1.2 tsi 110 km, trochę obawiam się tego tsi, choć w grę wchodzi tu wersja ea211 już na pasku. Doradźcie, co wybrać bo nie chce wtopić a jakoś do aut nie specjalnie mam szczescie. Zależy mi przede wszystkim na niezawodności, żebym nie musiał tak jak w chwili obecnej co miesiąc regularnie odwiedzać warsztat. A może wybrać coś innego? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Michael83
Obserwowany

26 Mar 2021, 22:49

Kombi/sedan nic nie mówi o wielkości auta. Sedanem jest rapid z 4,48 długości jak i 40 cm dłuższa mazda 6.
Jeśli priorytetem jest niezawodność to skup się na jak najprostszej i sprawdzonej konstrukcji. W porówaniu rapida z megane to renault wypada zdecydowanie lepiej, zarówno jeśli chodzi o ilość miejsca (co w sumie wynika z wyższego segmentu) jak i o trwałość silnika.
Jeśli chcesz mieć względny "spokój serwisowy" to możesz zerknąć w kierunku aurisa (dobrym wyborem byłaby też mazda 3 III ale musiałbyś dorzucić do budżetu)
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skąd się biorą zniżki na OC?
    Skąd się biorą zniżki na OC? Zakres OC jest dokładnie taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nieco inne mogą być natomiast zniżki na OC przyznawane przez konkretnych ubezpieczycieli. Ci rządzą się swoimi prawami ...
    QG0 - okres obsługi (standardowy okres obsługi)
    Przegląd ten dokładnie to QG0 (bez systemu przedłużonego czasu między przeglądami). Co 15 000 km należy wykonać serwis olejowy. Po upływie roku należy wykonać przegląd roczny, przy czym przegląd roczny zawsze zawiera serwis ...

•