Auto ekonomiczne, może na taxi 50-65tys

21 Mar 2021, 14:23

Witam, zastanawiam się żeby zmienić auto i się przebranżowić na taxi, obecnie mam audi a4 b6 avf i w ostatnich pół roku władowałem z 7k w naprawy i miesięcznie tankuje za ok tysiąc zł do celów prywatnych tylko i wyłącznie. Zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś auta na kredyt, nie mam nic upatrzone chodzi tylko o to żeby jeździł prawie za darmo, myślałem nad toyota Corolla są podobno hybrydy na gaz gdzie 100km wychodzi ok 10zl wtedy już rata kredytu by sie zwracała na samym paliwie w porównaniu do teraz, wymagania to nie mam żadnych szczególnych, żeby silnik był chociaż 1.4 i te małe spalanie. Co byście polecili? Może być benzyna/gaz też, nie koniecznie hybryda, bo do niej musiałbym trochę dołożyć w w.w modelu.
Czy jak to wygląda w tych hybrydach na gaz, one są jako benzyna hybryda i wtedy się dokłada gaz czy fabrycznie gaz?
browiec
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 23 10 2013
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: golf 4
Silnik: 1.4v16
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Mar 2021, 14:44

Kredyt na samochód słaby pomysł. Prius, Auris w hybrydzie i do lpg to jest coś bardzo popularnego wśród taksiarzy. Dolna granica budżetu spokojnie ogarnie 5-6 letnie auto. Ewentualnie zwykły wolnossak do LPG
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Mar 2021, 14:56

Mam też możliwość wzięcia w leasing z racji tego że mam działalność.
A te LPG to jak to jest w tych hybrydach, benzyna i do tego się dokłada LPG czy jak?
browiec
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 23 10 2013
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: golf 4
Silnik: 1.4v16
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Mar 2021, 15:01

browiec napisał(a):LPG to jak to jest w tych hybrydach, benzyna i do tego się dokłada LPG czy jak?

Jest normalnie. 6- 7l lpg miasto.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Mar 2021, 15:06

A np. na przykładzie tego ogłoszenia
[link do oferty na Olx wygasł]
Paliwo CNG i hybryda, w opisie jest napisane typ silnika benzyna i średnie spalanie 4.9 to jak to rozumieć że benzyny czy tego gazu 4.9?
browiec
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 23 10 2013
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: golf 4
Silnik: 1.4v16
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Mar 2021, 16:30

[url]Paliwo CNG i hybryda, w opisie jest napisane typ silnika benzyna i średnie spalanie 4.9 to jak to rozumieć że benzyny czy tego gazu 4.9?[/url]

Zalezy kto i w jaki sposób to montował :mrgreen:
Inna sprawa, ze stacji cng jet tym kraju tyle co nic
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Mar 2021, 21:57

Jak wyżej, odpuść CNG. Jeśli już to tylko normalna instalacja LPG
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

22 Mar 2021, 19:45

Polecam na YT FIAT TIPO 1.4 lpg ,300 tyś km ,co się psuło? kanał Motobieda,auto 4 letnie,eksploatowane w Uberze.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

22 Mar 2021, 20:35

browiec napisał(a):A np. na przykładzie tego ogłoszenia
[link do oferty na Olx wygasł] ... J2xu8.html
Paliwo CNG i hybryda
tutaj nie ma CNG, po prostu OLX nie ma oddzielnych worków dla gazu ziemnego i hybryd.
Przeróbka na CNG byłaby raczej niemożliwa/ciężka, bo jednak butla trochę miejsca zajmuje (znacznie więcej niż LPG).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Mar 2021, 15:50

Panowie, a powiedzcie mi bo ja się na autkach znam tak średnio , tym bardziej na hybrydach wgl , ale jak kupowałem ostatnie 3 auta to zawsze były miny i pakowałem pieniądze, a jak by wziąć np. z takiej oferty toyoty https://pewneauto.pl/oferty/marka/toyot ... ,gwarancja
coś bym tam sobie wybrał z roczną gwarancją od nich bądź 20k km to będzie dobra opcja? I przebieg powiedzmy max 60k km. Na co zwracać uwagę albo jak sprawdzić takie auto jeśli nie mam nikogo kto na to spojrzy fachowym okiem?
browiec
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 23 10 2013
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: golf 4
Silnik: 1.4v16
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Mar 2021, 16:41

Bardzo dobry pomysł,myślę.Co sądzą mechanicy o hybrydach T. Auris? Polecają,to świetny wybór,z jednym zastrzeżeniem,jeśli hybryda to tylko z pełną historią serwisową i weryfikacja stanu w ASO.Skrzynie CVT są świetne,potrafią bezawaryjnie pokonać setki tysięcy km,gdyż nie posiadają tarcz stożkowych oraz pasa napędowego(najsłabszych ogniw tych skrzyń u innych marek),następny plus, brak paska osprzętu, nawet kompresor klimy jest napedzany elektrycznie w sumie jedyny ewentualny serwis to wymiana akumulatora trakcyjnego. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że te Aurisy po przebiegach 700 tyś km, sprzedawane, jeżdżą dalej . Spalanie średnie 3.8 l, miasto 3.9 trasa 3.6 l. Tego wariantu jedynie nie wybiorą kierowcy, którzy nie lubią jednostajnego, miarowego przyśpieszania, ta skrzynia nie pozwala na nagłe odejścia. Minusy? Niezbyt wysoka jakość wnętrza, problemy ze skrzypiącym fotelem kierowcy, tylko tyle. Awarie silnika spalinowego tyczą raczej natury elektrycznej zawierają b.krótką listę, może ,,siąść, jakiś czujnik ale to zdarza się b.rzadko, jeśli już to zazwyczaj czujnik położenia przepustnicy. Silnik posiada łańcuch, nic się z nim nie dzieje a przy charakterystyce pracy tej skrzyni łatwiej by przerdzewiał niż się zużył.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2021, 16:52

To spalanie troszkę przesadzone. Średnio koło 5l przy czym w mieście poniżej a trasa więcej ;)
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Mar 2021, 17:10

Oczywiście,ale można sobie zestawić z innymi autami,które też te parametry mają przesadzone:) Nawet 5 l w mieście to wynik świetny,paradoksalnie akurat te konstrukcje skrzyń Toyoty wpływają na ekonomię na in plus,oczywiście,że hybrydy po mieście to rewelka,trasy już gorzej z ekonomią,no ale ma być taxi,dalsze wypady poza miasto raczej zdarzają się rzadko,w Krakowie taksówkarze zazwyczaj śmigają Hyb-mi .Aurisami.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Mar 2021, 17:17

Z mojego jeżdżenia po Krakowie i okolicach średnia wychodziła zwykle 5,7-5,8 przy "normalnej". Lekko poniżej 5 da się spalić mając z tyłu głowy myśli o oszczędzaniu (i raczej bez wyjazdów na autostradę).
Spalania podawanego przez toyotę osiągnąć się nie da w normalnym ruchu, trzeba być zawalidrogą
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Mar 2021, 11:08

PhantomASA1 tu chyba jakiś folder reklamowy tojoty :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe