Rodzinny samochód dla początkującego kierowcy +/- 15 000zł

Rodzinny samochód dla początkującego kierowcy +/- 15 000zł

04 Cze 2018, 23:06

Witam. Na początek może trochę informacji o mnie, tak jak zaznaczyłem w tytule jestem początkującym kierowcą (a w sumie nawet jeszcze nie, bo jestem w trakcie wyrabiania prawa jazdy 8) ) i nie mam na ten moment żadnej wiedzy motoryzacyjnej. A co do samochodu...

Potrzebuję rodzinnego auta, w którym bez problemu zmieszczę 2 foteliki, i które będzie miało pojemny bagażnik. Oprócz tego fajnie by było jeśli jeździłoby na benzynę i było w miarę tanie w utrzymaniu. A jeśli się uda, to żeby nie było starsze niż 10 lat.
Najlepiej 5-drzwiowe.

Samochodem najczęściej będę jeździł po mieście (praca, sklep, szkoła) a kilka razy w roku dłuższe trasy (ok. 350km).

Mój budżet wynosi ok. 15 000zł i nie chciałbym go przekraczać.
Brat ma na sprzedaż Renault Megane (rocznik 2012) Hatchback, ale w Dieslu za 19 500zł, ale nie jestem pewien czy to dobry wybór.

Bardzo proszę o doradztwo :).
Pozdrawiam.
Sheyu
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Rodzinny samochód dla początkującego kierowcy +/- 15 000zł

05 Cze 2018, 10:03

dobry wybór bo wiesz co kupujesz (co i kiedy zostało zrobione i czy to auto ci odpowieda i czy nie jest to picowany złom
Zly wybór bo diesel nie dla ciebie
diddy79
Aktywny

Prawo jazdy od: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2,4 JTDM 200KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

05 Cze 2018, 14:51

Ja będę swoją benzynę sprzedawać, ale dopiero jak kupie kolejne i gdy okaże się, że nic nie wyskoczy z nieciekawych historii, bo i takie przebyłam po zakupie i żałowałam sprzedaży poprzednika. Mam rodzinnego vana.
absolwentka
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 01 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Touran
Silnik: 1.6 FSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

05 Cze 2018, 20:36

Sheyu napisał(a):A jeśli się uda, to żeby nie było starsze niż 10 lat.

Raczej się nie uda.

Sheyu napisał(a):Brat ma na sprzedaż Renault Megane (rocznik 2012) Hatchback, ale w Dieslu za 19 500zł, ale nie jestem pewien czy to dobry wybór.

Średni jeśli masz zamiar jeździć po mieście.

Popatrz na 307sw z 1.4/1.6. Z tyłu ma 3 oddzielne fotele, fajna opcja.
Ciekawy może być też ford c-max z jakim tam benzyniakiem znajdziesz, wszystkie będą ok.
Zwróć tez uwagę na corollę verso ale obawiam się, że 15k to trochę mało.
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cofanie liczników w samochodach z karą pozbawienia wolności Cofanie liczników w samochodach z karą pozbawienia wolności
    Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym w którym za każde przekręcenie licznika będzie groziło od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia. Za takie oszustwo odpowiadają zarówno kierowca, właściciel ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

•  
    • Rage-Race 2007
      Ford Ranger F250, tył
      Volkswagen Passat B8 kombi, przód
      Kolorowe alufelgi