Rodzinny samochód do 30 tys, rocznik 2011+

Rodzinny samochód do 30 tys, rocznik 2011+

10 Lip 2019, 18:44

Poszukuję przestronnego auta rodzinnego (na razie 2+1) do zwykłej jazdy po mieście, na zakupy itp. oraz raz na czas dłuższa trasa. Z racji, że będą to niezbyt duże przebiegi, tak do 10 tys rocznie to myślę że benzyna będzie lepszą opcją, rozważam również benzynę z gazem. Myślałem o rocznikach 2011 i młodsze. Dobrze by było, żeby auto miało też czujniki parkowania lub kamerę cofania, żeby żona nie bała się parkować w mieście :) budżet jakim dysponuję to około 30 tys złotych ale jak uda się znaleźć coś taniej to nawet lepiej. Przeglądając różne strony rzuciły mi się w oczy takie modele:
-Ford Mondeo mk4
-Ford Focus kombi mk3
-Opel Astra J kombi
-Opel zafira C
-Renault Laguna III
-Ford C-max II
-Skoda Fabia kombi
-Skoda Octavia kombi

Które auto jest godne uwagi, i jeśli już to z jakim silnikiem? Z góry dziękuję za pomoc :)
Przemeks5
Obserwowany

Re: Rodzinny samochód do 30 tys, rocznik 2011+

11 Lip 2019, 17:10

Porównywanie Fabii z Mondeo i Zafirą - odważnie.
Jeśli jeździsz głównie po mieście, to wystarczy "środek" całego zestawienia, czyli Focus i Astra, które będą kompromisem pomiędzy wymiarami zewnętrznymi, a przestronnością. Jedyną przeszkodą może być rocznik vs budżet.
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Century Toyota Century
    Producenci najbardziej luksusowych samochodów mają w swoich ofertach kabriolety - Rolls Royce oferuje model Dawn, a Bentley Continentala GT Convertible. A co, gdyby do tego grona dołączyła również Toyota? Japońska ...
    Strefy Tempo 30 km/h - czy to tak naprawdę działa? Strefy "Tempo 30 km/h" - czy to tak naprawdę działa?
    Rośnie popularność stref "Tempo 30" w miastach zarówno na świecie, jak i w Polsce, bo statystyki pokazują ich dużą efektywność. Miasta odnotowują spadki liczby wypadków od 10 do ponad 40%. Strefy te coraz częściej ...

•