Rodzinny samochód za 8-9 tys

02 Gru 2010, 09:17

Większość samochodów jest ściągnietych zza granicy(np. Niemcy) a tam nie osiąga SIĘ TAK "SYMBOLICZNYCH" przebiegów rzędu 150-180 TYS. KM. Uważam, że jedyna w miarę pewną mozliwością kupienia samochodu z takim przebiegiem jest zakup egzemplarza użytkowanego od początku w Polsce, z udokumentowanym przebiegiem. A niestety takiego trudno znaleźć :wink:

W Polsce istnieje dziwna mentalność kierowócw, dotycząca magicznej granicy 200 tys. km, po której przekroczeniu 70% kierowócw, uważa, że samochód jest już tylko skarbonką bez dna :wink:

A tak wcale nie musi być.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

02 Gru 2010, 09:45

Chyba tą mentalność odziedziczyłem po ojcu...
A macie jakieś wskazówki, jak filtrować ogłoszenia?
Do tej pory na allegro ograniczałem sobie cenę do 9000zł, przebieg 180tys km, paliwo LPG, i żeby nie był uszkodzony. Dawałem region dolnośląski i znalazłem 2 albo 3 egzemplarze. Jeden po wiejskim tuningu, drugi sprzedany a trzeci mam dzisiaj obejrzeć.

Jeżeli nie sugerować się przebiegiem to w takim razie czym?
cr4sh85
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Wrocław

02 Gru 2010, 10:01

Proponuję poszerzyć krąg poszukiwań na kilka województw.
Chociaż ja jeździłem po całej Polsce szukając S-Maxa a kupiłem go w końcu w Gdańsku :wink:

Który samochód idziesz dziś oglądać?
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

02 Gru 2010, 10:07

[link do Otomoto wygasł]

O ile jeszcze będzie dostępna, bo wczoraj jak dzwoniłem to gość powiedział mi, że ma jakiegoś chętnego a ja nie miałem już czasu żeby jechać obejrzeć, pozatym śnieg bardzo sypał i pewnie i tak nic bym nie zobaczył.

Po przeczytaniu kilku wątków będę jeszcze szukał Nubiry albo Leganzy. Tylko nie uśmiecha mi się jechać po nie do Warszawy bo nie mam czym...
Tylko, że w Wawie jest więcej egzemplarzy do obejrzenia.
cr4sh85
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Wrocław

02 Gru 2010, 10:12

Przebiegiem się nie jeździ. Są tacy, których auto będzie złomem po 100tys km, a są tacy, którzy zrobią pół miliona, a auto będzie prawie jak nowe, dużo zależy też od marki. Jak chcesz kupić auto za te pieniądze serwisowane od początku do końca w ASO aby przebieg był potwierdzony to powodzenia... a czym się kierować? Trzeba przeprowadzić w miarę fachowe oględziny pojazdu, po jego stanie zaraz powinieneś poznać na ile wiarygodny jest przebieg na liczniku...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

02 Gru 2010, 10:16

Jeśli szukasz daewoo to nie nubira, ale Leganza. Jest lepiej wykończona i lepiej wygląda. Za 8-9 tys. zł znajdziesz egzemplarz z elektrycznymi szybami, skórzaną tapicerką itd.

Znalazłem dobrze wyglądający egzemplarz niedaleko Wrocławia:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012 - Olsztyn / relacja
    17 czerwca na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbyła się impreza XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012. Dla gości którzy jak co roku licznie odwiedzali tegoroczny Piknik przygotowano wiele atrakcji i konkursów można było ...

02 Gru 2010, 10:19

Oni zawsze mówia ze jest chętny i jużjedzie po auto :razz: obejrzyj prześpij sie z tym niech ktos doradzi i wtedy kupuj :razz: Ta vectra chyba była bita w tył mi sie zdaje...
Jak jesteś z Wrocławia to szukaj w swoim wojewodztwie tam mieliście tanie auta pare lat temu sam byłem :razz: już lepiej niż daewoo poszukaj starszej beemki e36 może volvo s40 vectra może i nowsza ale pewnie rdzawa już
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

02 Gru 2010, 10:21

A ile wynoszą opłaty za taki sprowadzony samochód?
cr4sh85
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Wrocław

02 Gru 2010, 10:36

Opłaty wynoszą jakieś 1300-1500 zł, więc zmieściłbys się w budżecie, jeśli sprzedawca oddałby te volvo za 7500 :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

02 Gru 2010, 10:41

Bardzo górna granica:P
Części do takiego Volvo nie są przypadkiem drogie?
cr4sh85
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Wrocław

02 Gru 2010, 11:04

Ogólnie uważam, że powinieneś szukać własnie S40. Jest zmontowany z dobrych materiałów, posiada porządne blachy, których rdza raczej nie lubi, dodatkowo to zawsze Volvo, marka bezpieczeństwo :mrgreen:
Jeśli chcesz szukać cześci w autoryzowanym serwisie to naturalnie, ze zapłacisz dużo za cześci. Ale uważam, że jest dość sporo zamienników, które nie puszczą Cię z torbami.
Dodatkowo jeśli trafisz na dobry egzemplarz, będziesz musiał tylko jeździć na przeglądy i wymieniać płyny :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

02 Gru 2010, 11:37

cr4sh85 jak szukasz Volvo to najlepsze są z silnikiem na common railu te 115 KM. Ale to już w modelach poliftowych tj po 2001roku( są bardziej dopracowane silniki i zawieszenia) a części cholernie drogie do poliftowca np zderzak komplet 1300 używka błotnik przód 350 a plastiki przodu to kosmos cena bo tylko serwis. Rację ma pinio124 jak trafisz zadbane to tylko "olej ,woda i choda" ale za takie tżeba zapłacić koło 14-17 tyś.
Vecterka do dokładnego przeglądu czy nie wypadkowa i czy z tyłu na błotnikach nie ma korozji.
ta pisze że bezwypadkowa
[link do oferty na Allegro wygasł]

[ Dodano: 2 Grudzień 2010, 11:39 ]
albo coś od skośnookich
[link do oferty na Allegro wygasł]
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

02 Gru 2010, 12:24

Ta toyota mi się podoba. Szkoda tylko, że klimatyzacji nie ma;p

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!! Już wiem czego szukać. Jak mi się uda dzisiaj obejrzeć Vectre z linku, który wysłałem wcześniej to dam znać co z nią nie tak:)

[ Dodano: 3 Grudzień 2010, 09:58 ]
Ten Vector to niewypał był. Jadę jutro do Krakowa obejrzeć Leganzę z 98 roku. Może jest ktoś z Krakowa i wie gdzie można sprawdzić samochód przed zakupem? Lepiej to zrobić w SKP czy w jakimś warsztacie?
Autko jest w okolicach ulicy Mistrzejowickiej i najlepszy byłoby coś w tamtej okolicy.
cr4sh85
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Wrocław