Rover 400 prośba o ocenę

09 Cze 2014, 21:14

Witam serdecznie.
Jestem początkującym kierowcą i stoję przed poważna decyzją jaką jest zakup pierwszego auta. Poczytałem trochę już to forum i poszperałem po popularnych serwisach z ogłoszeniami. Moją uwagę przykuło to ogłoszenie:
[link do oferty na Olx wygasł]
Autko ładne itp, jednak cena wydaje mi się trochę zbyt okazyjna (poza tym widziałem dzisiaj podobną cenę na stojącym egzemplarzu na ulicy), a ja za bardzo w cuda nie wierzę. Wolę się jednak upewnić, ponieważ jak wiele osób pisze rover to marka dosyć mocno niedoceniona. Niepokoi mnie trochę tylna część, która na zdjęciu odróżnia się kolorem od drzwi. Bardzo was proszę o opinie na ten temat. Dodatkowo proszę o podanie przedziałów cenowych, w jakim warto szukać rovera 400, ponieważ ceny tego modelu strasznie się wahają i jest to trochę dezorientujące. Budżet jakim dysponuje teraz to około 4000 złotych. Wiem, że cudów nie mogę wymagać, jednak z racji tego, że ma być to pierwsze auto i jestem naprawdę laikiem to nie wiem czy dobrym pomysłem jest wydawać więcej pieniędzy na dzień dobry, czy może też trochę poczekać i dozbierać do 8000 i szukać coś w stylu rovera 45 czy peugeota 406 w kombi.
mazureq
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Peugeot 406

09 Cze 2014, 21:42

Tylny błotnik jest w podkładzie, należałoby go pomalować, bo zacznie rdzewieć.
Rover ze zdjęć nie wygląda źle. Z opisu wynika że miał wymienioną uszczelkę pod głowicą, co oznacza że silnik został przegrzany. Należy go dokładnie sprawdzić, ponieważ poza głowicą uszkodzone mogą być także pierścienie tłokowe, lub sam blok może być krzywy.

Co do ceny, to ja bym za to auto dał 1500 PLN, najwyżej :wink:
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 340
Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

10 Cze 2014, 05:11

Dól przedniego lewego błotnika też jest w podkładzie. Ogólnie moim zdaniem nie wygląda żle,cena jest ok ze względu że trzeba malować pare elementów.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Cze 2014, 07:59

Zderzak przedni był malowany, tylni tak samo. Do tego te błotniki do pomalowania, znowu dodatkowe koszty. Brzydki bo w hatchbacku, nieoryginalne alufelgi... 1.6 benzyna będzie dużo palić, szukaj diesla. Na plus bogata wersja wyposażeniowa.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

10 Cze 2014, 08:10

Wygląda kiepsko, nie wiadomo czy rdza została dobrze usunięta czy tylko szpachla i podkład, do tego maska trochę krzywo spasowana. Moim zdaniem odpuść. Zobacz na tego.. Dobry, stary TDI :wink: Oczywiście przebieg przemilczę.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Cze 2014, 10:19

Wygląda kiepsko, nie wiadomo czy rdza została dobrze usunięta czy tylko szpachla i podkład, do tego maska trochę krzywo spasowana. Moim zdaniem odpuść. Zobacz na tego.. Dobry, stary TDI :wink: Oczywiście przebieg przemilczę.
[link do Otomoto wygasł]



Seacik fajny, dziękuje za ofertę, ale brakuje mi w nim klimy (wiem, że jestem wybredny), szukam roverka w tej cenie ze względu na wyposażenie typu klima i elektryczne szyby w obrębie tak 50 km od Poznania. Jeżeli nie będzie nic fajnego to po prostu poczekam trochę i zwiększę budżet i będę miał większe pole manewru :)
mazureq
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Peugeot 406

10 Cze 2014, 12:23

Klima w autach do 3k PLN w 99% przypadków nie działa, lepiej szukać szyberdachu.
Wprowadza przyjemny przewiew i jest bezobsługowy :ok:
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 340
Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

10 Cze 2014, 14:06

PomocDrogowa napisał(a): lepiej szukać szyberdachu. Wprowadza przyjemny przewiew i jest bezobsługowy

Często ma też funkcje zraszania wnętrza na postoju, z systemem regulującym ilość dostającej się wody zależnie od ilości deszczu na zewnątrz :P
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

10 Cze 2014, 17:29

A coś takiego?
[link do oferty na Olx wygasł]
lewe przednie drzwi mi trochę dziwnie wyglądają, i jeden z refelktorów wydaje się ciut inny (ale to mi a ja się nie znam), cena znowu dobra.
mazureq
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Peugeot 406

10 Cze 2014, 19:48

Drzwi kierowcy odstają.. Nadkole lewe zaczyna gnić i jest wgniot na tylnych drzwiach.
Zobacz na te.. Jest klima oraz el. szyby
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (mój faworyt)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (do poprawek)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Cze 2014, 20:44

Ta Xsara mi się spodobała. Proszę powiedzcie mi tylko jak wygląda sprawa zagazowania tego modelu, czy koniecznie będzie trzeba wstawiać instalacje sekwencyjną czy też może być zwykła. Jak też wygląda sprawa z awaryjnością, czy jest on w miarę mało awaryjny (chodzi mi głównie o jakieś poważne usterki)
mazureq
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Peugeot 406

10 Cze 2014, 21:13

Ja za ok miesiąc będę miał na sprzedaż tą 400. 99r. 2.0 SDI 105KM, bez rdzy, skóra, klima, elektryka. Sprawny w 101% do zrobienia nie znajdzie się nic. Jak był bys zainteresowany to pisz na priv.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995