Rover zawieszenie pytanko

18 Cze 2020, 18:56

Cześć muszę w swoim roverku zrobić zawieszenie i chciałem się trochę podpytać może ktoś już też robił. Muszę wymienić sprężyny i amortyzatory, sprężyny niby są dostępne choć nie najtańsze , ma znaczenie sprężyna tył który bok przód itp?. Bo amortyzatory różnią się ?. znalazłem w kraju tylko na tył gorzej z przodem szukam na razie , może coś od innych samochodów podeszłoby ?...
Drakkar
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Rover 825 D
Silnik: 2.5l
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

18 Cze 2020, 23:38

Jak chcesz uzyskać pomocy jak nawet nie napisałeś jaki to rover
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Cze 2020, 20:25

Jest podane po prawej mojego nicku :) Rover 825 D ,

na ebay w Anglii widziałem amortyzatory nawet spory wybór niezłe ceny, u nas trochę słabo , jedynie co to widziałem sprężyny u nas.
Drakkar
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Rover 825 D
Silnik: 2.5l
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

19 Cze 2020, 22:06

Drakkar napisał(a):Jest podane po prawej mojego nicku
na tel tego nie widać a po 2 nie zawsze problem dotyczy auta z opisu. Miałem kiedyś tego rovera i faktycznie z częściami było cienko ale pamiętaj że zawsze można wszystko zregenerować
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Lip 2020, 13:13

Cześć nie wiem jakbyś miał ochotę pomógł byś mi dobrać amortyzatory i sprężyny do niego?, za jakieś rozsądną cenę i pasujące , szukałem po Polsce ,to często mówili że brak lub aukcja ,towar ze strony nie aktualne już ,chyba muszę kupić na ebay . Tylko zastanawiam się, na które wybrać.

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=rover+825+d+amortyzatory&LH_PrefLoc=2&_sop=2&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=rover+825+d+gas+shock+absorbers&_sacat=0



Trochę tego tam jest nie wiem czy wszystkie pasujące , i czy chociaż u jednego sprzedającego dostanie się chociaż komplet amortyzatorów. Nie chciałbym kupować na ślepo bo potem kłopoty z odesłaniem.Bo elementy zawieszenia sprężyny, amortyzatory są takie same w całej serii 800, czy różnią się jednak . Pozdro


Nawet tutaj coś znalazłem jeszcze
https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/amortyzator-10221/rover/800/800-xs/3188-825-d-sd-xs
Drakkar
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Rover 825 D
Silnik: 2.5l
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

08 Lip 2020, 07:32

Najlepiej jakbyś zajrzał pod auto, może jest oryginalny numer to sobie porównasz lub chociaż wizualnie, wydaje mi się że powinno być to samo ale z angolami to różnie bywa. AutoDoc polecam, sam dość często korzystam ale spodziewaj się paczki w przeciągu 2 tyg
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

08 Lip 2020, 19:17

Na czasie mi nie zależy i tak ciągle czegoś szukam i czekam hehe :) , a gdzie lepiej kupić na ebay czy AutoDoc , AD wydaje mi się pewniejszy w razie wpadki że coś nie będzie pasować, i zwrot ,ciężko znaleźć tam coś jakiś numer musiałbym mieć te części zdemontowane a tak to amortyzatory się spuściły i na dodatek wszystko w konserwacji itp. Innego syfu.
Drakkar
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Rover 825 D
Silnik: 2.5l
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

08 Lip 2020, 22:56

auto doc to firma niemiecka co rozsyła na całą europę, zwroty bez problemów ale czas oczekiwania jest masakrycznie długi, lepiej dobrze posprawdzaj chociażby czy mocowanie jest takie same
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4