Rowki na tylnych tarczach - czy tak ma być?

28 Paź 2020, 08:54

Witam. Zmieniłem tarcze i klocki z tyłu około 1100km temu. Na tarczach są widoczne takie rowki/rysy jak na załączonych zdjęciach. Czy jest się czym martwić, czy może to tak ma być?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

szczepan997
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: Renault megane II RS
Silnik: F4RT 2.0T 225KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

28 Paź 2020, 09:15

Kupowałeś klocki z tarczami w komplecie? Jakiej firmy jest to komplet?

Dla mnie to wygląda tak jak by okładzina klocka była za twarda względem materiału z jakiego została wykonana tarcza. Zamiast ścierać się degraduje za mocno tarczę ślizgając się po niej przez to powstają takie ślady które pewnie już da się wyczuć pod paznokciem (palcem). Widać po załamaniu światła. Jak dla mnie będą się one powiększały, a zrobiłeś dopiero 1tkm.

Nie masz żadnych oznak piszczenia lub odczuć słabszego hamowania?

Jest jeszcze jedna opcja bardzo delikatne traktowania hamulca. Nie wiem jaki jest twój styl jazdy. Chociaż na tylne hamulce mamy mniejszy wpływ niż na przednie :)

Czy po obu stronach jest identycznie?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

28 Paź 2020, 09:31

Tarcze OE renault ale produkcja brembo, klocki tez OE renault produkcja ferodo. Dobierane po vinie wiec teoretycznie pasujące do siebie.

Hamulce na pewno odpowietrzone, klocki chodza gładko, zacisk na prowadnicach też.

Mam właśnie wrażenie jakby hamowanie było ciut gorsze, jakby troche mocniej trzeba było wcisnac pedał żeby zareagowały.

Jeżdże dynamicznie więc za lekkie hamowania raczej odpadają. To jest megane 2 rs i z przodu są tarcze 312mm na 4 tloczkowym brembo wiec moze na tyl idzie mala sila hamowania, sam nie wiem.

Tak, po obu stronach to samo. 2 zdjęcia przedatawiają prawą a 2 kolejne lewą stronę.


Edit
Dodaje jeszcze zdjęcie jak wygladały 2 lub 3 klocki (nie pamietam) po ok 700km. Na krawedziach styku z tarcza jakby sie ukruszyły nieregularnie. Może to przez nawiercane tarcze?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

szczepan997
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: Renault megane II RS
Silnik: F4RT 2.0T 225KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

03 Lis 2020, 17:46

Według mnie nie ma się czym martwić,to typowe,u mnie(TRW) taki objaw pojawił się dosyć szybko,przednie lustro,trzeba pamiętać,że tylne zaciski posiadają siłę ściskania o 75 % mniejszą od przednich,dlatego przednie poleruje,w Mercedesie mojego brata również,taki objaw występuje tylko na tarczach z tyłu,przednie zawsze lustro,myśle,ze tylne tarcze robione są z bardziej miękkiego materiału,w każdym moim aucie takie bruzdy pojawiały się szybko,zaznaczam,tylko z tyłu.Gdyby to były przednie tarcze,wtedy inna sprawa.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)