Rozkręcanie pompowtryskiwaczy audi a4 b6 2002r 1.9 tdi AWX

05 Sty 2012, 13:02

Witam
Czy ktoś wie w jaki sposób rozebrać pompowtryskiwacz żeby nic nie uszkodzić?
Ja podczas próby rozebrania pompowtryskiwaczy ułamałem dwa bolce czy szpilki nie wiem jak to nazwać
złamały się w tym miejscu:
[link wygasł]
na zdjęciu widać tylko jeden z nich bo drugi (czarny zaostrzony) jest wyjmowany i nie mam go aktualnie przy sobie.
Wiem że większość z was powie nie bierz się za to ale ja nie czekam na taką odpowiedź. Czekam na odpowiedź kogoś komu udało się to zrobić albo chociaż wie jak to zrobić. Mam do dyspozycji myjkę ultradźwiękową którą chce je przeczyścić. Ten pompowtryskiwacz któy pokazałem na zdjęciu udało mi się przeczyścić na tyle że na początku żadną z 5 dziurek nie leciała ropa podczas gdy streczem zastawiłem zawinąłem wszystkie dziurki którymi pompwtryskiwacz bierze rope i dmuchałem w niego a teraz już z 5 dziurek ładnie psika spirytus(jak na razie a później będzie lecieć ropa) :) Z góry dziękuje za odpowiedzi.
drdala
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Mława
Prawo jazdy: 01 01 2001

06 Sty 2012, 11:37

Podejrzewam ,że w ASO rozbiera się je za pomocą specjalnego przyrządu,będziesz zły,bo nie takiej rady oczekujesz,ale ja nigdy w życiu sam nie zabrałbym się nie posiadając doświadczenia i bazy technicznej, za rozkręcanie tak precyzyjnych i delikatnych konstrukcji.Musisz wiedzieć,że nawet w ASO Mercedesa mechanicy potrafią uszkodzić nowy wtryskiwacz podczas jego montażu,nie mówiąc już o demontażu starego.Pompo wtryskiwacze to drogie rzeczy i bardzo precyzyjne!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

06 Sty 2012, 16:01

ASO i rozbieranie wtryskiwaczy? Watpie, oni co najwyzej wymienia na nowe. :D
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

06 Sty 2012, 18:04

Cóż,oczywiście racja,w ASO się nie reperuje,ale wymienia na nowe!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Sty 2012, 09:46

Czekam na podpowiedzi ludzi mieli już z tym do czynienia
drdala
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Mława
Prawo jazdy: 01 01 2001

14 Sty 2012, 14:51

Ja tylko wiem,ze pompo-wtryski powinno się czyścić co 80-100 tyś km,myślę,że bez rozebrania ich ani rusz,chyba,że zastosuje się coraz bardziej popularną metodę Liqui Moly,czyli podpięcie układu paliwowego pod specjalną maszynę.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)