Rozrząd 1.9d - wymiana samego paska

Rozrząd 1.9d - wymiana samego paska

Wczoraj, 18:44

Witam , na rozrządzie mam zrobione 25tys km przez okres 5 lat , planuje wymienić z tego względu tylko sam pasek rozrzadu bez konieczności wymiany całego rozrządu , czy taka operacja ma sens i będzie wszystko ok ? Ile może kosztowac w warsztacie taka wymiana ? Auto to passat b3 1.9d 50kw silnik 1Y
passat92
Aktywny

Miejscowość: Dębica
Prawo jazdy od: 06 07 1985
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Passat B3
Silnik: 1.9D 68KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

Re: Rozrząd 1.9d - wymiana samego paska

59 minut temu

passat92 napisał(a):tylko sam pasek rozrzadu bez konieczności wymiany całego rozrządu , czy taka operacja ma sens i będzie wszystko ok ?
Nikt ci nie zagwarantuje że będzie ok tym bardziej mechanik który zgodzi się na taką wymianę nie da ci gwarancji.
Taka wymiana to trochę druciarstwo ;/
Wymiana będzie na pewno tańsza o pozostałe części rozrządu, a robocizna to myślę że o jakieś 30% taniej niż przy wymianie kompletnego rozrządu. Nie polecam takich zabiegów.

Może warto zajrzeć do niego i ocenić jak wygląda pasek i jeszcze na nim pojeździć np. rok lub dwa jak się okaże że jest całkiem niezły?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filtry powietrza i wszystko co musisz o nich wiedzieć Filtry powietrza i wszystko co musisz o nich wiedzieć
    Filtry powietrza stają się coraz bardziej popularne i można je stosować nie tylko w samochodach czy specjalistycznych pomieszczeniach, ale nawet w domu. Różne rodzaje takich filtrów mogą być montowane w przeróżnych ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

•