Saab 9-3 1.9TiD 150PS 2004r. Problem przy większych prędkościach

10 Mar 2022, 15:22

Witam. Mam problemy od dłuższego czasu z samochodem, mianowicie przy prędkościach 120kmh samochód skręca na prawą stronę, do tego jest dość spory luz przy tej prędkości na kierownicy, która przy okazji ma drgania. Ostatnio wymieniałem klocki i tarcze drugi raz na nowe ponieważ poprzednie nie chciały się dotrzeć i cały czas piszczały podczas powolnej jazdy a jak wciskałem hamulec to przestawało. Okazało się ze tłoczek w zacisku stoi, po naprawie zacisku, wymianie klocków i tarcz dalej piszczą, ale teraz słychać to nawet przy prędkościach autostradowych a kierownica gdy zjeżdżałem z autostrady podczas jednoczesnego hamowania i skręcania w lewo dawała opór. Byłbym wdzięczny za pomoc w nakierowaniu problemu, wiem, że to może być kilka rzeczy na raz, ale już nie mam pomysłu co to może być.
kodi12x
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Mar 2022, 10:01

Ewidentnie jest jakiś problem z hamulcami. Sprawdziłeś czy koła na których były wymieniane tarcze i klocki nie grzeją się? Zaciski hamulcowe były sprawdzone, głównie tłoczki i uszczelki gumowe oraz prowadnice?

kodi12x napisał(a):kierownica gdy zjeżdżałem z autostrady podczas jednoczesnego hamowania i skręcania w lewo dawała opór
Hamulce biorą nierównomiernie? Ciężko tu coś powiedzieć bez sprawdzenia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody Lexusa pracują na lotnisku
    Naprawdę wygodne auto potrafi sprawić, że nawet długa podróż na czterech kołach jest równie komfortowa, co krótki lot samolotem. Czasami jednak trzeba skorzystać z możliwości silnika odrzutowego. Ale ...