Samochód 15-20tys

04 Wrz 2023, 16:35

balans napisał(a):Cena tak zaporowa (12,4 tys) że wątpię by się sprzedał do października.


No właśnie, widocznie się ludzie "nie znają" bo nie chcą tyle za 25 letniego passata zapłacić
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

04 Wrz 2023, 17:40

balans napisał(a):Cena tak zaporowa (12,4 tys) że wątpię by się sprzedał do października.

Raczej się sprzeda, cena normalna, nikt Ci nie sprzeda zadbanego Passata B5,5 1,8T w automacie za 5 tys

Jak dla Ciebie to cena zaporowa to sobie zobacz na Lexusa IS200 z końca lat 90 po ile chodzą.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

04 Wrz 2023, 18:19

balans napisał(a):Widzę ogłoszenie passata b5 1.8t automat 150km z przebiegiem 130tys, na zdj wygląda bardzo dobrze i jak narazie to mój faworyt. Cena tak zaporowa (12,4 tys) że wątpię by się sprzedał do października.

To chyba dla Ciebie jest zaporowa. Automat i mały przebieg nie ma o czym gadać. A jak jest dla Ciebie zaporowo to już widzę w jakim stanie masz auto i czego szukasz.

Zastanów się ile będzie kosztować doprowadzenie takiego passka z nalotem 300k.km. do stanu passka z nalotem 130k.km.gdzie mamy opcję silnika z Turbo i gówniany zawias.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Wrz 2023, 18:36

uważam jak wy że to może być dobry zakup, a na myśli miałem że niewielu będzie jednak takich szaleńców jak ja by kupić b5 za 12 tysięcy, dlatwgo uwazam że ogłoszenie moze wytrwać do października. Jak będzie zobaczymy.

Zdecydowany jestem już na 100% na benzynę więc passat b6 raczej odpada. Będę szukać mazdy 6, passata b5, Toyoty avensis, passat b5 wypada najtaniej więc jest faworytem.
balans
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 2
Auto: nie mam

05 Wrz 2023, 10:02

franccc napisał(a):No właśnie, widocznie się ludzie "nie znają" bo nie chcą tyle za 25 letniego passata zapłacić

Ale dlaczego znają się albo nie? Niektórzy wolą większe auta wygodniejsze ale nie stać ich na młode auta.
Z drugiej strony taka Panda może będzie młodsza ale silniki w Passacie więcej przejadą niż jakieś 1,1 w Pandzie.
Za 12 tys nie kupimy kilkuletniego porządnego, dużego auta.
PabloTrek
Nowicjusz
 
Posty: 47

05 Wrz 2023, 10:18

PabloTrek napisał(a):Ale dlaczego znają się albo nie? Niektórzy wolą większe auta wygodniejsze ale nie stać ich na młode auta.


Żeby spełniać swoje fantazje trzeba mieć na to pieniądze. Jeśli pieniędzy się nie ma to się wybiera bezpieczne rozwiązania

PabloTrek napisał(a):ale silniki w Passacie więcej przejadą niż jakieś 1,1 w Pandzie.


Co? :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Wrz 2023, 10:32

Ale za te pieniądze nie kupisz nic bezpieczniejszego, ktoś woli większe auto niż mniejsze ale młodsze.
I tak jak napisałem w małych autkach te malutki silniczki nie przejeżdżają tyle co normalne silniki w dużych autach.
Trzeba patrzeć też na preferencje, poza tym 12 tys to nie jest jakoś super mało. W Polsce ileś miesięcy pracujesz na takie auto bo nikt nie odkłada do kieszeni całej pensji.
PabloTrek
Nowicjusz
 
Posty: 47

05 Wrz 2023, 12:28

PabloTrek napisał(a): tak jak napisałem w małych autkach te malutki silniczki nie przejeżdżają tyle co normalne silniki w dużych autach.


Nie będę nawet pytał skąd bierzesz takie głupoty. Szczególnie kiedy chcesz porównywać fiatowskie 1.1 z o wiele bardziej skomplikowanym technicznie 1.8T
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Wrz 2023, 12:56

No ale co z tego że jest bardziej skomplikowany jak trwalszy, dynamiczniejszy i normalniejszy?
1,1 ledwo dociąga do 200 tys, chodzi jak traktor, cieknie z każdej strony i nie ma dynamiki i nie jest oszczędny, a poza tam występuje w autach typu Fiat SC czy Panda gdzie poziom bezpieczeństwa to kpina.
Więc co tu chcesz porównywać i o jakich głupotach mówisz?
Dlatego dla mnie zaletą zawsze i wszędzie nie jest młody rocznik bo kupno auta typu Passat starszego albo wybór maleństwa z silnikiem zabawką, ale młodszego to wolę Passata z normalnym silnikiem.
PabloTrek
Nowicjusz
 
Posty: 47

05 Wrz 2023, 12:59

Volkswagen Golf:
Zalety: solidna niemiecka jakość, dostępność części zamiennych, wszechstronność.
Wskazówka: Szukaj modelu z dobrze udokumentowaną historią serwisową.
januszek1
Nowicjusz
 
Posty: 6
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Skoda Octavia
Paliwo: Diesel

05 Wrz 2023, 13:34

januszek1 napisał(a):Volkswagen Golf:
Zalety: solidna niemiecka jakość,

Tia :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Wrz 2023, 07:46

Nie no, 1.8T jest lepszym i bardziej wytrzymałym silnikiem od Fiatowskich mikrusów. Problem tylko w tym, że mają swoje lata i przebiegi, mało kto wie o łańcuchu rozrządu (bo przecież ma pasek, a tam wałki są spięte łańcuchem), MAP sensorach i innych ciekawostkach. Dodatkowo grupa VAG/BMW cierpi na niedoserwisowanie przez użytkujących, bo przecież to dalej Golfy 2 gdzie się nic nie robiło przy silniku.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007