Samochód dla mamy do ok 20tys

23 Mar 2014, 20:11

Honda Jazz nie pasuje? Zobacz ten link co wkleiłem wcześniej. To bez problemowe auta.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Mar 2014, 20:17

w Hondzie mama boi się drogich części i tego że auto jest dość sporych gabarytów - samochód rodzinny. My szukamy raczej auta miejskiego. Mama bardzo lubi siedzieć wyżej i samochody z krótkim przodem, co nie znaczy że ma to być terenówka, wręcz przeciwnie - 5 drzwiowe auto miejskie, trasy do 80km w 1 strone z 2 osoby. Sporadycznie w 4 osoby, ale to bardzo rzadko. Fajnie gdyby samochód być troszke wyższy i siedziało sie wyżej.
Więc opel corsa też niestety odpada- nisko sie siedzi.
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam

23 Mar 2014, 20:34

dzenx dopisz cos bo sam link nie może być.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Mar 2014, 14:16

Astra czy corsa siedzenia są regulowane może sobie zawsze podnieść :p co do Hondy to myślę ze nie ma co się bać o części ponieważ Japonce sa niezniszczalne 8) A moze Skoda Fabia [link do Tablica wygasł]

[link do Tablica wygasł]
Cześć jestem Janusz :)
dzenx
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: KrK
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

24 Mar 2014, 15:47

Skoda okej ale minimum żeby 75KM miała :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

27 Mar 2014, 22:14

przemyśleliśmy sprawę i zainteresujemy się bardziej tą hondą jazz z linka z poprzedniej strony tylko mam kilka pytań:
1) Czy ten samochód ma dobrą blachę? Czy nie zje go rdza? Będzie stał cały czas na dworze, zimą również nie będzie garażowany
2) Czy drogie są do niego części?
3) Jakie pytania zadać sprzedającemu podczas rozmowy telefonicznej?
4) Czy nie jest troche za stary (2007r) i czy pojeździ jeszcze kilkanaście lat?
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - hybrydowy crossover
    Jak podaje najważniejszy norweski dziennik biznesowy Dagens Næringsliv cytując szefa Lexus Norway, seryjna wersja nowego subkompaktowego crossovera Lexus UX zadebiutuje już wkrótce na salonie samochodowym w Genewie. ...

28 Mar 2014, 08:43

Honda Jazz to typowe auto miejskie. Nie duże i nie małe.
1. Honda ma dobra blache. Zabezpieczoną z dwóch stron przynajmniej tak jest u mnie.
2. Czesci sa w cenie zbliżonej do reszty. Kupujac oryginały z ASO bedzie zawsze najdrozej. Oryginały na allegro lub od firm sa normalnie dostępne i w dobrych cenach.
Sa tez zamienniki. Z Honda jest tak, ze jak coś zrobisz to juz jest z tym spokój na pare lat.
3. Nie ma co gadac ze sprzedającym przez tel trzeba jechac i obejżeć auto. Zawsze beda zachwalac tak juz jest.
4. Stary 07r ? hehe

Ogólnie Honda Jazz to bardzo prosty bezawaryjny samochód wysoko oceniany w rankingach bezawaryjności piewrsza 3.
Nie ma za bardzo co się w tych autach psuc. Jak nie bedzie po wypadkowy to spokój gwarantowany. Przebiegi te auta tez maja nie wielkie.
Silniki 1.2 jak i 1.4 sa OK. Oba jada w tej budzie. Spalanie podobne.
Trzeba tylko pilnować serwisu (olej, filtry) i wymienić w porę rozrząd jest na pasku.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Mar 2014, 14:00

sprzedający jest na urlopie, wraca w poniedziałek ale ma już jedną"napaloną" osobę na ten samochód. Miał stłuczke na parkingu ale naprawił w ASO Hondy. Generalnie jak będzie to aktualne to jade we wtorek i raczej kupie od razu jak będzie wszystko ok.
Sprzedający mówił że ten samochód nie ma paska rozrządu tylko ma łańcuch. Czy to prawda? Jeśli tak to co ile wymienia się ten łańcuch?
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam

28 Mar 2014, 14:15

To niech Ci pokaże faktury z ASO jak naprawiał jak ich nie ma podziękuj od razu.
Mój błąd. Rzeczywiście Jazz ma łańcuch. Większe silniki maja pasek np 1.7 czy 2.0 :)
Co do łańcucha (wklajam z forum hondy) "masz bezobsługowy rozrzad co nie oznacza że wieczny łańcuch rozrządu, jeśli poprzednik dbał o auto w szczególności nieszarpany styl jazdy, wymiany oleju na czas to powinien wytrzymac kilkaset tyś.km, jeśli nie słyszysz metalicznych dzwięków z okolic silnika powinno byc ok".
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Mar 2014, 17:16

Czemu jak nie ma faktur z ASO to odpuścić?
Co powiecie o tej [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] w porównaniu do tej błękitnej z Twojego linku?
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam

28 Mar 2014, 17:23

Czemu??? Ja mam myslec za Ciebie? jak facet nie ma jak sie okazać czyli potwierdzić to co mówi to znaczy, ze możesz mu uwierzyć na słowo... :no:
Zobacz co najmniej 2-3 jazzy przejedz sie nimi porównaj je ze soba i kup najlepszego.
Polecam kupic krajowe z polskiego salonu. Te sprowadzane są większą loterią.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Mar 2014, 18:02

A mógłbym prosić o oferty konkretnych jazzów w odległości 100km od 28-300? NA otomoto niestety mało ich jest
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam

30 Mar 2014, 21:46

Co powiecie o tych:
1) [link do Tablica wygasł]
2) [link do Gumtree wygasł]
3) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
5) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
6) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
7) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Może jakiś inny samochód np. toyota yaris albo fiat panda? Jeśli będzie warto mogę pojechać po samochód ok 200km od 28-300 i budżet moge zwiększyć do ok 25tys. Proszę o ocene i konkretne linki :)
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam

31 Mar 2014, 14:17

Ta błękitna jazz z pierwszej strony tematu sprzedała się- sprzedający zaraz po tym jak wrócił z urlopu sprzedał ją komuś z rodziny...
Polecicie mi jakieś fajne ogłoszenie z samochodem?
michael2620
Początkujący
 
Posty: 53
Auto: szukam

31 Mar 2014, 14:24

Zobacz na te
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra