Samochód do 3500zł

07 Lip 2017, 21:56

No i ogłoszenie już nieaktualne. Są jeszcze dwie niedaleko mnie, ale jedna z korozją, a druga w gazie. A co sądzicie o tym aucie?

[link do oferty na Olx wygasł]
desertsky
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 31 01 2013
Auto: Nie mam

07 Lip 2017, 23:37

Patrząc na cenę i liczbę wyświetleń to musi być niezły śmietnik
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Lip 2017, 03:51

Jak widac korozja ją mocno zjada.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2017, 12:29

Coś musi być na rzeczy skoro się jeszcze nie sprzedał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Lip 2017, 12:36

Barol napisał(a):Coś musi być na rzeczy skoro się jeszcze nie sprzedał.
no rdza. Nikt sobie raczej nie kupi takiego auta bo nie dość że musisz wepchnąć sporo gotówki żeby doprowadzić to do normalnego stanu to pewnie wyjdzie w innym miejscu. Poza tym rdza już na zdjęciach odstrasza więc pewnie za dużo oglądających nie miał.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2017, 12:55

Gdzie wy tam rdzę widzicie,ja tylko widzę na masce :o
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    "SKODA Rapid" Nowy wymiar SKODY
    Pod takim hasłem rozpoczęła się właśnie największa kampania reklamowa marki SKODA w tym roku. Hasło reklamowe SKODY odnosi się bezpośrednio do modelu Rapid, który kontynuuje znaną z Octavii i Superba ideę samochodu ...

09 Lip 2017, 13:29

Patrząc na cenę i liczbę wyświetleń to musi być niezły śmietnik


Jak ja takiego twojego pierdzielenia nie lubię...
Sam sprzedaję auto, 700 wyświetleń a miałem jedynie 1 telefon i to z ogłoszenia, które wisi na samochodzie. To, że ma tyle wyświetleń o niczym nie świadczy o jedynie o polskiej mentalności, bo gdyby to było audi/bmw to by poszło w każdym stanie... więc proszę cię - skończ z tym tekstem :ok:
flini
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: brak

09 Lip 2017, 18:50

Tak, tylko zauważ, że nie mówimy o jakimś kosmodromie, a o populusie (do tego mającym bardzo dobrą opinię), a więc gdyby był ok, to poszedłby już dawno. Znam wiele przypadków, w których auta o ugruntowanej pozycji na rynku sprzedawały się na pniu, nie będąc przy tym w idealnym stanie (wyglądały tylko ładnie na zdjęciach). Także Twoja teoria trochu legła w gruzach (dosłownie, bo wśród BMW też nie sprzedaje się wszystko i w.w "gruzy" wiszą na olxsach ładnych kilka miesięcy)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Lip 2017, 19:03

Czego nie rozumiesz w stwierdzeniu, że liczba wyświetleń nie musi znaczyć tego ile osób dzwoniło lub oglądało dany samochód ?
flini
Początkujący
 
Posty: 105
Auto: brak

09 Lip 2017, 19:06

Obydwoje po części macie rację.
Swego czasu sprzedawałem motocykl Enduro, 2500 wyświetleń, nikt nie obejrzał, czemu? Bo był zarejestrowany na A, a nie motorower i dzieciaczki nie mogły tym jeździć.

Tylko to raczej dotyczy unikatów, typu Passat w 1.9 TDI, który jest pożądany, a nie populusów. Jak ma blisko, to można podjechać, nic nie straci.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Lip 2017, 21:15

fini nie zamierzam Ci się z niczego tłumaczyć ani tym bardziej kłócić, bo temat dotyczy czego innego.

No i rzecz jasna nie zamierzam zmieniać swojego stanowiska w tej sprawie, bo Ty tak napisałeś :ok: pozdrawiam
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Lip 2017, 07:35

flini napisał(a):To, że ma tyle wyświetleń o niczym nie świadczy o jedynie o polskiej mentalności, bo gdyby to było audi/bmw to by poszło w każdym stanie...


Dokładnie tak :!:
To nie VW Golf czy jakieś Audi, a Corolla E11 w coupe - ile osób szuka takiego auta? Coupe to zazwyczaj auto do lansu albo dla młodego, a ile młodych osób chciałoby jeździć Corollą w coupe, która nawet w 5d nadwoziu wygląda, hmm, kontrowersyjnie?
Ilość wyświetleń w tym przypadku świadczy jedynie o tym, że wiele osób sugerowało się tytułem ogłoszenia (gdzie nie ma informacji o rodzaju nadwozia), a po jego otwarciu szybko je zamykało.
Mało poszukiwane auta zawsze mają dużo wyświetleń (na zasadzie - "rzucę okiem z ciekawości"), a niewiele (lub wcale) telefonów. Pamiętajmy, że olx przeglądają głównie handlarze, których jest więcej niż nam się wydaje.
Także Mike według mnie nie ma racji.
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer

10 Lip 2017, 19:56

Gdzie Ty widzisz Corollę QP? :roll: Zwykły kompakt w 3 furtkach
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Lip 2017, 21:16

Majk, zobacz opis tego auta - 90% osób przeglądających ogłoszenie po zobaczeniu słowa "coupe" zamknie stronę. Wg mnie johnny ma rację.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

10 Lip 2017, 21:59

Trzeba wziąć sobie też pod uwagę ile osób tak sobie z nudów auta ogląda co jest ciekawego w okolicy np. Ja zawsze tak robiłem. Zobaczcie ile tylko my naklikamy jak ktoś pyta o opinię. Ja swojego czasu trochę aut sprzedawałem na olx czy allegro (często zmieniam) wyświetleń setki lub ponad 1000 a telefonów kilka. Także nie można się tym sugerować za bardzo, można coś tam podejrzewać ale nie skreślac auta bo stoi 3 miesiące i ma sporo wyświetleń. Także Mike sory ale serio nie masz racji zresztą nie tylko Ty :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4