Samochód do 5 tyś zł.

12 Kwi 2014, 20:36

Poszukuje dobrego auta do 5000zł
Buchaj900
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 03 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Brak
Silnik: Brak
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2020

13 Kwi 2014, 14:49

Witam. Zakładam ten temat ponieważ mam problem w wyborze samochodu. Już od 2 tygodni szukam jakiegoś ekonomicznego, mało awaryjnego autka w gazie. Idąc za waszymi radami szukam takich aut jak lanos, astra, ibiza czy nawet bmw e36. Z tych aut najbardziej podobają mi się Lanosy oraz Bmw. Zależy mi na tym aby auto było w gazie. Mieszkam na Warmii i Mazurach, Lidzbark Warmiński okolice Olsztyna. 5 tysięcy razem już z opłatami. Interesują mnie zarówno hatchbacki jak i sedany. Wyposażenie uzależnione od tego ile autko będzie kosztowało. Jako, że już długo szukałem jakiegoś fajnego autka to zacząłem patrzeć też na Ople Vectry b. Co sądzicie o tej: [link do Tablica wygasł] ? Miałbym do niej 200km, ale jakby było warto to mógłbym się przejechać. Sprzedający wysłał mi kilka dodatkowych fotek: [tymczasowy link do zdjęcia niedostępny] , [tymczasowy link do zdjęcia niedostępny] , [tymczasowy link do zdjęcia niedostępny]. Rozmawiałem ze sprzedającym i mówił, że coś świszczy w prawym przednim kole, może łożysko, albo sworzeń. Butla kończy się w następnym roku. Co mi doradzicie? Pozdrawiam.
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

13 Kwi 2014, 15:08

Prawy tył był chyba malowany i do tego ten stary gaz,ja bym odpuścił.

Zobacz na te auta:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wywalić tylko ten wydech.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - łyżwy pod przednimi lampami mają chyba inny odcień.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Kwi 2014, 16:11

Vento fajne, zastanowię się. Możesz mi powiedzieć jak z awaryjnością tych aut? Czy nie będzie za bardzo mułowaty? Ma tylko 90km. Nie chcę jakiegoś potwora kupować co ma kilkaset koni, ale zależy mi na tym, żeby jako tako móc jeszcze kogoś wyprzedzić na prostej.

Lanosy są fajne z tego względu, że są w miarę tanie i mało awaryjne, do tego niektóre modele mają ponad 100 koni co jest okej. Ten co podałeś tutaj jest niemalże idealny. Dobre wyposażenie i widać, że blacharka też jest okej, jednak on chyba stoi już z 2 tygodnie, bynajmniej na tablicy widziałem go już 2 tygodnie temu. Ale przedzwonię i się dowiem więcej na ten temat. Jeżeli będzie dobry silnik 1.5 albo 1.6 ze 100 końmi to pojadę go obejrzeć. Trochę ten przebieg odstrasza bo pewnie kręcony.

Możecie polecić jeszcze jakiś samochód, który byłby w miarę wyposażony i kosztował te 4,5 tyś? Wiem, że duże wymagania, ale zawsze warto zapytać. Dzięki. Pozdrawiam.
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

13 Kwi 2014, 18:20

Buchaj900 napisał(a):Poszukuje dobrego auta do 5000zł
Szanowny kolego, takich tematów jest tu wiele, więc niepotrzebnie założyłeś nowy i to bez rozwinięcia myśli.
Temat połączyłem. :idea:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

13 Kwi 2014, 18:51

90KM spokojnie wystarczy,no Vento to już starsze auto ale są jeszcze dobre egzemplarze więc szukać można.

Tutaj jeszcze takie:
[link do Tablica wygasł]
[link do Tablica wygasł] - tylko pytanie dlaczego niska cena.
[link do Tablica wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...

13 Kwi 2014, 19:35

Vento jedzie ale Astra 1.4 to już koledze raczej nie bardzo wystarczy :/ Chociaż auto wygląda raczej dobrze
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Kwi 2014, 06:09

Własnie nic innego ciekawego nie ma w okolicy :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Kwi 2014, 10:03

Dzięki za pomoc. Byłem wczoraj w Olsztynie i kupiłem tego Lanosa. Dzisiaj udam się do mechanika i zobaczę co jest do zrobienia w nim. Oby wszystko było okej. :)
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

14 Kwi 2014, 10:05

To szerokości kolego:) Ale samochód powinieneś sprawdzić u mechanika przed kupnem nie po:/
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

14 Kwi 2014, 10:26

Wiem. Przed wyjazdem z domu mówiłem sobie, że nie ugnę się i takie tam, ale szał kupna pierwszego auta był większy od rozsądku. Teraz muszę liczyć tylko na to, że sprzedający nie wpuścił mnie w maliny i wszystko będzie okej. :)
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

14 Kwi 2014, 11:07

Wystarczy wziąć na stacje diagnostyczną, przejechać przez sćieżke, podpiąć do analizatora spalin. Jak coś wyjdzie do roboty to części do Daewo i tak nie są drogie;)
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

14 Kwi 2014, 14:26

Szerokości :ok: Wrzuć zdjęcia :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Kwi 2014, 19:44

Czyli zrobiłeś najprostszy błąd,napaliłeś sie na pierwszy lepszy samochód.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Kwi 2014, 19:51

To tam kolego opisz co tam mechanik odkrył ciekawego.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006