Samochód dostawczy do 20 tys. zł

23 Sty 2016, 20:23

Witam. Poszukuję samochodu dostawczego do 20000 tys zł. Potrzebuję auta do przewozu narzędzi i 2 pracowników. Jedyny warunek poza niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji to auto musi być w mia niskie, żeby można było wrzucić na dach drabiny. Szukam czegoś pokroju VW T4. Rozglądałem się trochę na rynku i zauważyłem że dużo jest Mercedesów Vito nowszej generacji, Fordów Transit , Renault Trafic i Opli Vivaro. Samochód będzie ciągał małą przyczepkę z rusztowaniami. Na jakie modele zwrócić szczególną uwagę, jakich silników unikać? Jaki teoretyczny przebieg powinno nieć auto np. z 2005 r. Na wszystkich popularnych serwisach aukcyjnych w PL mało które auto ma przebieg 300 kkm, wiem że u nas w kraju korekta licznika jest bardzo popularna. Większość aut dostawczych jest ściągana zza granicy. A skoro tak to może lepiej samemu wybrać się do naszych zachodnich sąsiadów po auto z większym przebiegiem, ale być może z pewniejszą historią?
szatan123386
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

10 Mar 2016, 12:01

Ze swojej strony mogę Ci polecić Forda - ich samochody dostawcze świetnie się sprawdzają. Sam mam Transita i jestem bardzo zadowolony.
lumis12
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 09 1987
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford

10 Mar 2016, 12:43

Ja bym szukał na twoim miejscu między Renault Trafic, a Oplem Vivaro. Wersja z trzema siedzeniami z przodu i zabudowa blaszana z tyłu w zupełności powinna wystarczyć. Silnik 1,9 lub 2,0 CDTI, nie ma z nimi większych problemów.

Co do kupna z oryginalnym przebiegiem to myślę że u nasz tez znajdziesz tylko będzie inna cena :) sporo wyższa od tych kręconych.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co oznaczają skróty mHEV, HEV, PHEV i BEV?
    Producenci samochodów mianem napędu hybrydowego określają całkiem różne rozwiązania o innych poziomach zaawansowania i skuteczności. Na tę chwilę można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje hybryd – ...