Samochód na dojazd do pracy do 10 tys.

Samochód na dojazd do pracy do 10 tys.

26 Cze 2016, 14:51

Witam !

Potrzebuję zakupić samochód (na dojazd do pracy).
Samochód ma być trwały, wytrzymały i tani w eksploatacji.
Samochód będzie używany na trasy ok 300km/tydzień, po drodze nie ma żadnych dróg ekspresowych, ani autostrad, są tylko drogi krajowe. Najlepiej jakby miał mały silnik, ponieważ nie mam zniżek OC (żaden samochód wcześniej na mnie nie był zapisany). Zależy mi na systemie ABS (wątpię, aby w tej cenie kupił ESP), dobrych hamulcach, oraz wspomaganiu kierownicy.

Myślałem o silnikach diesla.
Moje typy:
- Skoda Octavia I ( lub Fabia I )
- Fiat Grande Punto
- Ford Fiesta
liske1
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Samochód na dojazd do pracy do 10 tys.

26 Cze 2016, 15:58

Celuj raczej w pb, ew. bp+lpg. Kupując diesla za 10k trzeba liczyć się z tym, że swoje pół miliona już przejechał i może zacząć się sypać. A w przypadku takiego silnika koszty mogą być spore w stosunku do wartości samochodu

Fajną opcją może być civic vii 1.4
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

26 Cze 2016, 16:00

Szukam raczej czegoś co jest oszczędne. Jednak, jeżeli piszesz, że nie mam celować w diesla, to chciałbym silnik, który jest dobry do LPG.
liske1
Obserwowany

26 Cze 2016, 16:39

Laguna I
[link wygasł]
[link wygasł]

Peugeot 406 1.8

Xantia
[link wygasł]

Xsara
[link wygasł]

Avensis I 1.8
[link wygasł]

Wszystkie silniki pod LPG,linki przykładowe.
Kieł
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii
    Fabryka w Eisenach w Turyngii szykuje się do rozpoczęcia produkcji Samochodu Opel ADAM. Miasteczko Eisenach w Turyngii liczy 43 000 mieszkańców i jest miejscem urodzenia Jana Sebastiana Bacha z zamkiem warownym Wartburg ...
    [B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra [B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot-hatch segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 170KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Abarth Grande Punto 1,4 T-Jet - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volvo XC90, wnętrze, deska rozdzielcza
      Renault Berlinette Alpine A110 1973
      Fiat 125p, kwadratowa lampa
      Scania serii R V8 730KM, zegary, licznik