Samochód osobowy do 10 tys zł

01 Mar 2020, 19:57

Cześć. Rozglądam się za autem do max 10 tys zł. Preferencje:
- sedan/liftback/coupe, ewentualnie hatchback
- moc 110 - 150 km
- benzyna z możliwością montażu gazu
- rozsądne spalanie
- niska awaryjność

Modele, które wstępnie wziąłem pod uwagę:
- Honda Accord VI, silnik 1.8.
- Mazda 6 I - nie wiem czy lepszy silnik 1.8 czy 2.0.
- Volvo S40 I - tutaj też nie wiem jaki silnik byłby optymalny.

Czy któregoś z nich bylibyście skłonni polecić? Czy auta w tym wieku mogą jeszcze nosić miano "mało awaryjnych" ? Czy do 10 tys zł dorwę godny uwagi egzemplarz? Jestem otwarty także na inne propozycje. Mile widziane odnośniki do konkretnych ogłoszeń.
Ostatnio edytowany przez pazday, 01 Mar 2020, 20:05, edytowano w sumie 1 raz
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

01 Mar 2020, 20:02

pazday napisał(a):- Honda Accord VI, silnik 1.8.


Spoko, uwaga na rdzę. Wolałbym 2.0 bo te silniki moc rozwijają wysoko i 1.8 na dole jest po prostu słabe.

pazday napisał(a): Mazda 6 I - nie wiem czy lepszy silnik 1.8 czy 2.0.


1.8 jest za słaby. Generalnie korozja, korozja, korozja

pazday napisał(a): Volvo S40 I - tutaj też nie wiem jaki silnik byłby optymalny.


Polecić można każdy oprócz 1.8gdi. A to jaki wybierzesz poza nim to już temat Twoich potrzeb względem dynamiki. No i tak samo - korozja, szczególnie progów

Zerknij sobie jeszcze na mondeo mk3 1.8/2.0 nooo ale znowu korozja.
Zresztą dwudziestoletnie auta mogą rdzewieć.

pazday napisał(a):ch bylibyście skłonni polecić? Czy auta w tym wieku mogą jeszcze nosić miano "mało awaryjnych" ?


Przede wszystkim stan, przebieg i kultura serwisowa poprzednich właścicieli
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Mar 2020, 20:09

Invi napisał(a):Wolałbym 2.0 bo te silniki moc rozwijają wysoko i 1.8 na dole jest po prostu słabe.

A jak ze spalaniem w stosunku do 1.8?

Który z tych trzech modeli poleciłbyś jako najmniej awaryjny?
Jak silniki w tych modelach znoszą instalację LPG ?
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

01 Mar 2020, 20:20

Wybierasz wśród trzech zgniluchów, trwałych mechanicznie. Najlepiej wybrać ten model, który trafi się akurat w najlepszym stanie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Mar 2020, 20:37

Jestem też otwarty na wasze propozycje.
O Hondzie Accord VI czytałem dobre opinie, szczególnie jeśli chodzi o trwałość. Chyba lepiej, żeby jadła go rdza niż, żebym musiał go co chwilę naprawiać. No chyba, że w tej cenie idzie znaleźć coś równie mało awaryjnego a jednocześnie nielubiącego rdzy.
Volvo S40 zaproponowałem ze względu na wygląd i lekki sentyment do marki. Po prostu lubię volviaki. Tata ma XC90 I z silnikiem D5 - super silnik. Nie wiem jak z benzyniakami.
Mazda 6 podoba mi się trochę mniej niż te dwa wyżej, ale wciąż sprawia wrażenie fajnego i ciekawego autka.

Invi napisał(a):Zerknij sobie jeszcze na mondeo mk3 1.8/2.0 nooo ale znowu korozja.

Mondeo jest trochę za nudny w środku :P
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

01 Mar 2020, 20:48

pazday napisał(a):A jak ze spalaniem w stosunku do 1.8?


[link do autocentrum.pl wygasł]

pazday napisał(a):Który z tych trzech modeli poleciłbyś jako najmniej awaryjny?
Jak silniki w tych modelach znoszą instalację LPG ?


LPG do każdego założysz bez większych problemów.
Miałem kiedyś s40 1.8/115 przed fl, teraz oprócz firmowego auta, z którego w większości korzystam mam v40 1.9/115 po lifcie. Ogólnie to uważam, że marka volvo jako całość ma świetny stosunek ceny do tego co auto oferuje więc właśnie to polecam. W S/V40 największym problemem poza korozją wynikającą w pewnym stopniu z wieku auta (btw krajowe rdzewieją o wiele bardziej niż sprowadzone) największą bolączką był zawias przed liftem. Po liftingu (a innego raczej w tej kasie nie kupisz) temat poprawiono i już nie trzeba co chwilę wymieniać łączników stabilizatorów :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ponad 800-konnym autem - drift na szutrze
    W minioną sobotę w Warszawie i okolicach odbyła się już 57. edycja słynnego Rajdu Barbórka. Wśród najnowszych rajdowych konstrukcji oraz klasyków znalazło się auto, jakiego na odcinkach specjalnych jeszcze ...
    Hybrydowe hity 2017 roku
    Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...

07 Mar 2020, 18:07

Zastanawiam się jeszcze nad Mercedesem C W203 1.8 kompresor . Co o nim myślicie? Tutaj jednak musiałbym nagiąć budżet do 15 tys. Jak wypada w porównaniu z Accordem i Volvo?
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

07 Mar 2020, 18:22

Rdzewieje
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Mar 2020, 20:44

Rdzewieje to wszystko z tego co widzę :D A poza tym? Sensowne auto? Jak z awaryjnoscia ?
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

07 Mar 2020, 20:50

Tutaj masz porównanych parę ciekawych aut:

bmw-320i-e46-lexus-is-200-mercedes-c200-w203-vt95523.htm?hilit=Mercedes%20w203#p610815

Co do awaryjności to patrzyłbym raczej na koszta niż "a może się nie popsuje" co nie zmienia faktu, że mercedesy nie są za bardzo awaryjne.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

07 Mar 2020, 21:23

pazday napisał(a):Rdzewieje to wszystko z tego co widzę A poza tym? Sensowne auto? Jak z awaryjnoscia ?


Jak się zepsuje to naprawisz a kiedy rdzewieje to robić porządnie średnio się opłaca.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Mar 2020, 23:12

Marcel2727 napisał(a):Co do awaryjności to patrzyłbym raczej na koszta niż "a może się nie popsuje"

To pod tym względem z trójki: BMW, Lexus, Mercedes, wg tej tabelki najlepiej wypada... Lexus? Najtaniej wychodzi u niego naprawa typowych usterek.
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

08 Mar 2020, 09:30

Jakbyś dorwał IS 200 to poszukałbym osobiście automatu, fakt że to będzie muł, ale mało który automat wytrzyma Ci 1kk km :ok:

Problem jest jeszcze taki, że Lexusów już nie ma prawie w ogóle na rynku.

Jak chcesz nagiąć ten budżet to Astra H, a potem już tylko montujesz LPG. Nie ma co wybrzydzać, a auto jak auto.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

08 Mar 2020, 12:47

Interesuje mnie tylko manual.

A Accord jakby wypadł w tej tabelce na tle BMW, Lexusa i Merca? :D
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

08 Mar 2020, 12:57

pazday napisał(a):Rdzewieje to wszystko z tego co widzę :D A poza tym? Sensowne auto? Jak z awaryjnoscia ?


dzisiaj to już jakby się uparł to i audi 10 letnie też rdzewieje tu i ówdzie ...a trzeba za niego dać 3x10 000 4x10 000zł

Generalnie rzecz biorąc wszystko kiedyś zardzewieje :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie