Samochód w granicach 7- 7,5k zł benzyna

09 Wrz 2015, 14:08

Witam!

Szukam samochodu w granicach 7500 zł w hatchbacku lub sedanie. Potrzebuję samochodu, który spełnia 3 podstawowe warunki:

1. Jest ekonomiczny
2. Jest bezawaryjny i posiada niedrogie części zamienne
3. Ma dość dużą moc i moment obrotowy

Jeśli o ekonomię chodzi to jeśli zdecyduję się na samochód z silnikiem benzynowym to nie będzie to miało tak dużego znaczenia ponieważ zainstaluję w nim sekwencyjną instalację gazową. Jeśli o moc chodzi to nie potrzebują cudów, ważne by nie zbierał się jak ciężarówka i spokojnie wyciągnął prędkość na poziomie 140- 160 km/h na autostradzie.

Jeśli chodzi o samochody którym się przyglądałem to są to:

Opel Astra II 1.6 16V ecotec 101KM- Oplem od dłuższego czasu jeździ mój ojciec i jest z niego bardzo zadowolony. Co prawda musi od czasu do czasu zaglądnąć pod maskę, ale psują się raczej tylko części zużywalne. Samochód może nie jest najwyższych lotów jeśli chodzi o moc, ale ekonomia i bezawaryjność jak najbardziej.


Drugim samochodem, który jest mi bardzo polecany jest Skoda Fabia 1.4 16V 101KM, oczywiście wersja hatchback bo kombi jest troszkę za ciężka. Tutaj pojawia się pytanie jak wygląda jakość tego silnika i czy ktoś zna ten samochód od strony użytkowej oraz jakie ma przełożenie te 101 KM w samochodzie ważącym tonę (jeśli chodzi o moc)


Zastanawiałem się też nad wersją Fabii w dieslu z silnikiem 1.9 TDI 130 KM, z tego co wiem łączy w sobie bezawaryjność, dużą moc i niskie spalanie, ale wersji ze 130 KM nigdzie nie mogę znaleźć bo jest rzadziej spotykana.

Pytanie brzmi: Czy lepiej obejrzeć się za Oplem Astrą czy Fabią w silniku benzynowym? Jakie ma przełożenie 101 KM w silniku 1.4 w Fabi na jazdę w praktyce?

Czy warto wgl oglądać się za silnikami 1.9 TDI Fabii by spełniły warunek ekonomii jazdy i niezłej mocy oraz jak wyglądałaby Fabia 1.9 TDI 101 konna po Chip Tuningu jeśli chodzi o moc i spalanie.

Ostatnie, czy macie jeszcze jakieś typy, które spełniają powyższe warunki :)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 8)
ivvan7
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: brak

09 Wrz 2015, 14:12

Kiepskie auta wybrałeś. Do Fabii tylko 2.0 8V brałbym (+LPG oczywiście). Do Astry G 1.8 16V, bo 1.6 16V najbardziej lubi olej.

Jak dużo jeździsz w trasie + autostrady to segment D:
Toyota Avensis 2.0 128KM
Mazda 626 2.0
Peugeot 406 2.0
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

09 Wrz 2015, 15:32

Jeśli chodzi o 1.8 16v w Astrze i Fabię z silnikiem 2.0 to w pierwszym przypadku jest bardzo mały wybór, Fabii natomiast w tych pieniądzach nie ma. Toyota Avensis też jest trochę droższa bo w granicach 9000 plus instalacja (sam się za nią oglądałem jako mój pierwszy wybór)


Czy ktoś odniósłby się do reszty pytań z tej listy :)?
ivvan7
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: brak

09 Wrz 2015, 16:08

Fabia to auto co najwyżej do miasta a nie na trasę. Do jazdy po autostradzie zdecydowanie Octavia z silnikiem 1.8/2.0. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...