Samochód z automatem do 30 tys. złotych

07 Maj 2016, 19:10

Cześć wszystkim,
W najbliższych kilku miesiącach (najpóźniej do końca tego roku) chciałbym zmienić samochód, moje główne kryteria to:
- budżet do 30 tys. zł,
- sedan,
- automatyczna skrzynia biegów,
- benzyniak,
- mój przebieg roczny to około 5000 km.
I to w sumie tylko, od razu jeszcze przyznam się, że dynamika i spalanie nie ma dla mnie aż takiego wielkiego znaczenia, bo nie lubię jeżdżę więcej niż ograniczenia na drodze (a jedynie co mi się zdarza wyprzedzać to traktor). A jeżdżę na tyle mało w ciągu roku (moje wycieczki to sporadyczne 25 km, albo jeszcze rzadziej 100 km), że różnica w kilku litrach benzyny na 100 km nie robi dla mnie różnicy. Nie mam uprzedzeń do żadnej marki ani do tego jeśli auto się wydaje "nudne". Nie lubię zmian, dlatego chciałbym samochód, który jest na tyle wytrzymały, mało awaryjny i zabezpieczony przed rdzą (parkuje na ulicy), żebym mógł jeszcze nim jeździć do emerytury (mam 28 lat). Nie zależy mi na dobrym wyposażeniu (no jedyne czego chcę i potrzebuję w samochodzie to wspomaganie kierownicy, radio i centralny zamek). Tak więc w telegraficznym skrócie to: sedan, automat, który bez większych problemów i przy regularnym serwisowaniu zasłuży kiedyś na plakietkę Million Mile Award. Jakieś sugestie na jakie modele powinienem patrzeć? Dziękuje wszystkim z góry.
tusiu69
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.6 106 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

07 Maj 2016, 19:26

Lexus gs430 :naughty:
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

07 Maj 2016, 19:34

Rozumiem, że to jakiś inside joke na tym forum z Lexusami? :P A tak szczerze to muszę powiedzieć, że do japończyków zawsze miałem słabość. Kiedyś miałem Maxime '94 i Avalon '95, uwielbiałem jednego i drugiego, ale to jeszcze na ubezpieczeniu rodziców, jakbym teraz sobie taką V6 sprawił to ubezpieczyciel by ze mnie wyciskał pieniądze jak sok z cytryny :P
tusiu69
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.6 106 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

07 Maj 2016, 20:06

Lepszego autka z automatem w benzynce jak Lexus nie doświadczysz.
Warto poszukać. Jak nie stac Cie na V8 zawsze jest V6 :D
Ewentualnie Honda Accord 2.4 tam tez masz dobry automat i spoko silnik i-vtec.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Maj 2016, 20:52

Mercedes W124 albo W211.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

07 Maj 2016, 21:08

tusiu69 napisał(a):Rozumiem, że to jakiś inside joke na tym forum z Lexusami?

A czemu ? :)
Lexus idealnie spełnia twoje wszystkie wymagania choć nie wiem jak tam z rudą
Automat bardzo trwały , zarówno jak i silnik no i plakietkę " Milion Mile Award " przy dobrych wiatrach może otrzyma :mrgreen:
Nawet gdybyś się bał spalania które i tak jest niskie jak na V8 , możesz zagazować i jeździć za grosze.
A instalacja na pewno się zwróci jeśli masz zamiar długo jeździć.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Concept serii 4 Coupé 2012
    BMW Concept serii 4 Coupé niesie dodatkowe pokłady sportowego i ekskluzywnego charakteru, przez co wyraźnie odróżnia się od modeli serii 3. Dynamiczny pas przedni konceptu tworzą ostre kontury i złożone powierzchnie. ...

08 Maj 2016, 08:02

Całkiem już sporo tematów "Jaki samochód wybrać" przeczytałem i często ktoś wspominał o Lexusie i zacząłem się zastanawiać czy to już nie jest powoli taki żart, że jak nie wiesz jaki samochód to znaczy, że Lexus :P No, a Lexusy mi się bardzo podobają, ale chyba zbyt skromny budżet na jakiś w fajnym stanie i nie taki stary, który nie ma licznika cofniętego trzy razy, poza tym serwis auta premium chyba (oprócz wspomnianego wcześniej ubezpieczenia) by mnie zjadł :P Z tych też powodów wykluczyłem raczej Mercedesa, bo za te pieniądze chyba mógłbym najwyżej kupić tego legendarnego Merca od niemieckiego emeryta, który auto trzymał pod kocem w klimatyzowanym garażu z kontrolowaną wilgotnością powietrza, a wszelkie przetarcia czy ślady zużycia są od tego, że tak często to auto czyścił i woskował :P Mam też możliwość kupna Nissana Sentry po znajomości z USA, rocznik 2013, przebieg chyba 70 000 km, ale zastanawiam się czy chce mi się bawić w to całe sprowadzanie samochodu zza oceanu czy nie lepiej za takie pieniądze szukać czegoś na miejscu :)
tusiu69
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.6 106 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

08 Maj 2016, 09:25

Jeżeli ucelujesz zadbanego Lexusa. Serwis ograniczy się do oleju, filtrów i klocków. A z Twoim budżetem jest to wykonalne.
GS ma potencjalnych usterek tyle co na palcach jednej ręki zliczyć i są to pierdoły.
Jest to auto dopracowane i można je stawiać jako wzór bezawaryjności.
Do tego bez obaw mozna gazować.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004