Seat Leon - dym z korka oleju

13 Lip 2020, 16:12

Witam. Planuję kupić nowe auto. I znalazłem Seata Leona z 2013 roku(model 2014), z silnikiem 1.6 TDI. I wszystko jest z nim w porządku. Tylko jedyną rzeczą, którą zauważyłem jest to że po odkręceniu korka oleju wydobywa się stamtąd coś w rodzaju dymu. I stąd moje pytanie. Czy to coś poważnego? Słyszałem, że to może być coś z odmą. Czy ewentualna naprawa byłaby kosztowna? I czy w ogóle warto się tym egzemplarzem interesować?
P.S. Jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę, więc proszę o wyrozumiałość :D
adorianu99
Obserwowany
 
Posty: 2

14 Lip 2020, 08:11

Raczej nie masz się czym stresować :) bo w nowszych takich silnikach to raczej norma na rozgrzanym silniku. Chodzi tu o samą konstrukcję silnika i coraz większe moce.
Przyjrzyj się czy silnik równo pracuje, czy ma moc, czy nie dymi itp.

Generalnie kiedyś patrzyłem sobie na TDI zaraz po wyjechaniu z salonu (2016 rok) u kolegi i dmuchało z pod korka i tu jest to norma w nowych samochodach z takimi silnikami. Sprawdzałem tak z ciekawości kila innych silników TDI z małym przebiegiem i było to samo. Znajomy dostał auto na jazdę testową i również dmuchało. Wychodzi na to że w nowych to norma.
Inaczej jest w starszych gdzie taki przedmuch oznaczał zazwyczaj, że silnik zbliża się do remontu i jest już w kiepskiej kondycji.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9785
Zdjęcia: 34

14 Lip 2020, 08:37

Tylko, że to się zadziało kilka minut po odpaleniu, gdy jeszcze nawet nie zdąrzył się dobrze rozgrzać. Dodam też że na postoju silnik pracował równo
adorianu99
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Matte Prototype
    Wersja LC 500h Matte Prototype to najnowsza odsłona coupé Lexusa, zaprezentowana na Barcelona Motor Show 2019. Samochód pokryto lakierem Space Orange, inspirowanym barwą zachodzącego słońca. Powłoka jest matowa, ...