Seat Leon I - immobilizer

Seat Leon I - immobilizer

26 Sie 2015, 18:32

Witam. Otóż mam taki problem, że wybija w komputerze mojego samochodu kontrolkę immobilizera (ten samochodzik z kluczykiem w środku) i cały czas się ona miga, przez co nie mogę odpalić samochodu. Mój znajomy mechanik, mówi, że to immobilizer, ale czy to możliwe skoro nie mogę zapalić samochodu ani jednym z kluczyków? I jest jeszcze coś, gdy ten problem występuje wystarczy, że odkręcę jedną kleme od akumulatora poczekam 20 sekund i już znika normalnie kontrolka i mogę odpalić samochód. Jeśli to rzeczywiście immobilizer to wie ktoś co konkretnie z nim nie tak i co trzeba zrobić? Wiem z neta, że wiele rzeczy może być w nim zepsute i chciałbym wiedzieć jakie będą koszta naprawy tak średnio.
Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam
MisticDago
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 04 2014
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Seat Leon I
Silnik: 1.6, 105 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Seat Leon I - immobilizer

27 Sie 2015, 13:54

Witamy. Częstą usterką immobilizera jest brak kontaktu na przewodzie antenowym z którego odczytywane są kluczyki.
Mało prawdopodobne aby uszkodziły się jednocześnie dwa kluczyki więc problemu należy szukać w połączeniach lub ew. w samym immobilizerze.
Zapraszamy serwis Auto-Conrad
AutoConrad
Aktywny

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie pal za kierownicą! Nie pal za kierownicą!
    Do nałogowego palenia papierosów wciąż przyznaje się blisko co czwarta osoba dorosła w Polsce (24%)(1). Wielu kierowcom zdarza się robić to również podczas prowadzenia samochodu. Szkodzi to nie tylko zdrowiu ...
    Model studyjny BMW Gina Light 2008 Model studyjny BMW Gina Light 2008
    BMW Group Design przedstawiło model studyjny BMW Gina Light w odpowiedzi na debatę dotyczącą cech, które ukształtują motoryzacyjny krajobraz jutra. Pojazd zbudowany jako projekt doświadczalny prezentuje wizję przyszłości ...

•