Seat Leon II (2012) - kilak pytań po świeżym zakupie.

22 Sty 2024, 17:24

Cześć,

Od dzisiaj jestem właścicielem Seata Leona z 2012r, 1.6 TDI 105KM.
Mam kilak pytań co do niego.

1. Składane lusterka - czy te lusterka się jakoś programuje osobno? Otóż po wyłączeniu silnika, jedno lusterko od strony pasażera mi się składa, a od strony kierowcy nie. To znak, że jest uszkodzony silniczek czy raczej trzeba coś poklikać w opcjach?

2. Po popuszczaniu sprzęgła po zmianie biegu, coś w nim jakby chrobocze, a po wrzuceniu 4-ki to auto zbiera się jak czołg. Domyślam się, że po prostu sprzęgło jest na wykończeniu. Pytanie jest, jak się wam zbiera ten model?

3. Nie ukrywam, że auto dopiero co zjechało z palety i widać to zresztą, po stanie klocków. Zapewne w ten weekend zabiorę się za wymianę wszystkich filtrów i olejów. Jaki olej polecacie do silnika?
BlueCat
Nowicjusz
 
Posty: 12

22 Sty 2024, 19:10

Ad.1 Jak składasz je z przycisku to oba działają?

Ad.2 Tu trzeb się przysłuchać dobrze bo to może być dwumas.

Ad.3 To silnik z kodem CAYC? Możesz tam wybrać olej OEM VW 0W30 lub taki który spełnia VW 504/507 np. Valvoline SYNPOWER 5W30 XL-III C3.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

22 Sty 2024, 20:05

Ad. 1 Już je ogarnąłem. Myślałem, że jest to jedno popsute, ale wziąłem i ręcznie je złożyłem za pomocą pokrętła pośrodku mostu auta. Z tego co zauważyłem, to nie jest tak, że zamknę kluczem samochód i się złożą. Muszę przyciskać przycisk zamykania przez 3 sekundy.

Ad. 2 No właśnie podejrzewam coś z przełożeniem. Dosłownie dzień wcześniej testowałem taki sam model auta/silnika i pomimo tego, że tamten był zdecydowanie bardziej sponiewierany, to szedł jak zły. A ten, to taki mułek.

Ad. 3 Dzięki za podpowiedź.
BlueCat
Nowicjusz
 
Posty: 12