Seat Toledo - brak reakcji na gaz

Seat Toledo - brak reakcji na gaz

17 Lip 2018, 15:53

Witam. Mój problem polega na tym, że kilka razy przydarzylo mi się podczas jazdy w trasie ( w mieście mnie to nie spotkało ), że samochód nagle przestaje reagować na gaz, wygląda to tak, że jadę powiedzmy z prędkością 100km/h i nagle nie mogę przyspieszyć, samochód nie reaguje na gaz, a prędkość i obroty spadają, trwa to jakieś 5-10 sekund po czym wszystko wraca do normy. Samochód to seat toledo 1.6 8v rok 1999. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i może mi pomóc w diagnozie ?
duke9494
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 Lip 2018, 15:48

Re: Seat Toledo - brak reakcji na gaz

17 Lip 2018, 16:34

Sprawdź czy masz zawór EGR wiem że w 16V były ale nie pamiętam czy w 8V jest. On może powodować takie problemy. Podczas próby przyspieszenia powinien pozostać zamknięty, a podczas małego obciążenia czyli przy jeździe ze stałą prędkością powinien po pewnym czasie otworzyć się. Chcesz dodać gazu to samochód dostaje muła bo zawór nie zamyka się.

Masz tam instalację LPG?
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 1122
Zdjęcia: 8
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota FJ Cruiser w stylu retro Toyota FJ Cruiser w stylu retro
    Wśród fanów aut terenowych jest grupa, która jednocześnie darzy sentymentem klasyki gatunku i ceni komfort nowoczesnej motoryzacji. Do tych kierowców adresowane są modele w stylu retro, takie jak ...
    Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów? Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów?
    W upalne dni kierowcy są bardziej skłonni do agresji na drodze. Jednym z objawów może być nadużywanie sygnałów dźwiękowych(1). Wysoka temperatura na zewnątrz może również obniżać koncentrację oraz wydłużać ...

  •