Seat Toledo - brak reakcji na gaz

Seat Toledo - brak reakcji na gaz

17 Lip 2018, 15:53

Witam. Mój problem polega na tym, że kilka razy przydarzylo mi się podczas jazdy w trasie ( w mieście mnie to nie spotkało ), że samochód nagle przestaje reagować na gaz, wygląda to tak, że jadę powiedzmy z prędkością 100km/h i nagle nie mogę przyspieszyć, samochód nie reaguje na gaz, a prędkość i obroty spadają, trwa to jakieś 5-10 sekund po czym wszystko wraca do normy. Samochód to seat toledo 1.6 8v rok 1999. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i może mi pomóc w diagnozie ?
duke9494
Obserwowany

Re: Seat Toledo - brak reakcji na gaz

17 Lip 2018, 16:34

Sprawdź czy masz zawór EGR wiem że w 16V były ale nie pamiętam czy w 8V jest. On może powodować takie problemy. Podczas próby przyspieszenia powinien pozostać zamknięty, a podczas małego obciążenia czyli przy jeździe ze stałą prędkością powinien po pewnym czasie otworzyć się. Chcesz dodać gazu to samochód dostaje muła bo zawór nie zamyka się.

Masz tam instalację LPG?
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 ciekawostek na temat Toyoty 10 ciekawostek na temat Toyoty
    Toyota to dziś największy koncern motoryzacyjny świata i jedna z największych firm na naszym globie pod względem przychodów. Japońska marka odnosi sukcesy na rynkach od Ameryki, przez Europę i Azję, aż po Australię. ...
    Alfa Romeo 1600 Spider "Duetto", 1966 rok Alfa Romeo 1600 Spider "Duetto", 1966 rok
    1600 Spider "Duetto" zadebiutował w 1966 roku, prezentując się w oryginalnym i niekonwencjonalnym wzornictwie - dzieł Pininfarina - który wyraźnie odróżniał się od innych wersji z gamy Giulii, dzięki niskiemu ...

•  
    • Allegro Power 2008
      Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2009
      BMW 750 Li Individual, alufelgi
      Rage-Race 2007