Mazda 323 bg wyciek oleju z silnika

Mazda 323 bg wyciek oleju z silnika

17 Lip 2018, 22:39

Witam, kolega kupił sobie mazdę 323 bg z pocącym się silnikiem, jak go trochę obczyściliśmy to kolega pojeździł jakieś 600km to oczom naszym ukazał się taki widok jak na fotkach i teraz mam dwa pytanka,
1. Skąd to może cieknąć z uszczelniacza wału, uszczelki pod głowicą, pokrywą zaworów z uszczelki miski czy czegoś jeszcze innego?
2. O co kaman z tymi wkrętami w misce olejowej, czemu ktoś taką fuszerkę przeprowadził i co to miało na celu?!

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

marcinek123
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

Re: Mazda 323 bg wyciek oleju z silnika

18 Lip 2018, 10:15

marcinek123 napisał(a):1. Skąd to może cieknąć z uszczelniacza wału, uszczelki pod głowicą, pokrywą zaworów z uszczelki miski czy czegoś jeszcze innego?
Dokładnie na zdjęciach nie widać myślę że warto zajrzeć pod plastikowa pokrywę rozrządu i zobaczyć czy tam tez jest mokro? Przy pokrywie zaworów na tyle co widać ja na zdjęciach nie widać żeby coś się pociło. Jeżeli chodzi o miskę to przyjrzyjcie się w koło miski olejowej czy nie jest gdzieś bardziej mokro na zdjęciach widać że cała miska jest mokra więc wyciek może być gdzieś z przodu. obejrzyjcie wszystkie śruby mocujące miskę i rant jej przylegania.
marcinek123 napisał(a):2. O co kaman z tymi wkrętami w misce olejowej, czemu ktoś taką fuszerkę przeprowadził i co to miało na celu?!
O jakie wkręty Ci chodzi? Na ostatnim zdjęciu widać tylko śrubę mocującą miskę.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: Mazda 323 bg wyciek oleju z silnika

18 Lip 2018, 12:21

Dzisiaj przyjrze się temu bliżej i zdejmę tą osłonę rozrządu, czy możliwe żeby to się pociło z uszczelki pod głowicą? Czy z niej raczej nie poci się na zewnątrz?

Jeśli chodzi o misję to chodzi mi o te jasne wkręty wystające co jakiś czas, to nie jest oryginalne mocowanie, tylko ktoś to przekręcił na wylot

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]
marcinek123
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

•