Sedan/kombi w budżecie 30/40k

28 Lis 2023, 18:39

Witam, rozglądam się za autem w przedziale 30/40k. Dobrze jakby to było auto typu sedan/kombi jakoś wyglądające, coś powyżej 2012r i miarę przystępne w eksploatacji.

Z tego co sam póki co wybrałem to:
- Seat Leon 1.6 TDI 2014r
- Opel Insignia 2.0 CDTI 2014r
- Może jeszcze Audi A4 b8 2.0 TDI

Ktoś coś zaproponuje do tego zestawienia (oprócz Avensis), lub zwróci uwagę które z wymienionych najlepiej wybrać, a które odpuścić?
elsiete92
Obserwowany

28 Lis 2023, 20:29

Najpierw to trzeba określić potrzeby i uświadomić sobie, że kształt nadwozia nic nie mówi o wielkości auta, gdzie insignia 2.0 a gdzie leon 1.6, przecież te auta dzieli przepaść
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

28 Lis 2023, 21:25

W jakim sensie dzieli przepaść? Nie dodałem, że obydwa auta w wersji "kombi" lub insignia w "sedanie". Z tego wychodzi, że insignia jest gabarytowo większa, jednak bagażnik w obydwu jest podobny i wystarczy na wpakowanie dwóch rowerów czy kilku walizek..

Raczej chodziło mi bardziej o poradę stricte mechaniczna, czy darować sobie te silniki i te auta, czy coś innego wybrać w tym segmencie.
elsiete92
Obserwowany

29 Lis 2023, 10:30

A segment auta coś Ci mówi? Bo jak patrzysz na rozmiar bagażnika to można segment B w kombi patrzeć, albo segment D w coupe - jeden pies litry się zgadzają.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Lis 2023, 12:00

Audi A4 b8 2.0 TDI - z tego co wrzuciłeś najlepszy wybór.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator jednostek mocy
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ich mocy jest "KM" jednak jak możemy się dowiedzieć czytając różne opracowania jest to pozaukładowa jednostka mocy (w układzie jednostek miar MKS), bardzo często ...
    Czy nowy Lexus CT zyska napęd elektryczny?
    Brytyjski magazyn Auto Express analizuje przyszłość popularnego w Europie Lexusa CT 200h przewidując, że nowa generacja samochodu, oparta na platformie TNGA pojawi się w 2020 roku i – w przeciwieństwie do aktualnego ...