Seicento 1,1 Spi nie chce odpalić, 2000 r

03 Wrz 2018, 15:23

Dzień dobry,

Auto wcześniej co jakiś czas paliło, teraz nawet się nie odezwie, po przekręceniu kluczyka przygasają kontrolki , ale ani drgnie, po wykluczeniu akumulatora podejrzenia padają na: stacyjkę, rozrusznik, masę i przekaźnik rozrusznika o ile taki jest w tym modelu ? W sprzedaży są przekaźniki tylko nikt nie wie gdzie on się znajduje i czy jest też do rozrusznika. Dodam że na popych odpala, więc gdzieś prąd nie dochodzi, tylko pytanie od czego zacząć w tym przypadku.
Dziękuję za wszystkie sugestie
esiovsky
Nowicjusz
 
Posty: 21

03 Wrz 2018, 16:57

esiovsky napisał(a):Dodam że na popych odpala, więc gdzieś prąd nie dochodzi, tylko pytanie od czego zacząć w tym przypadku.
Zacznij od sprawdzenia czy dochodzi prąd po przekręceniu kluczyka do rozrusznika. Jeżeli tak to problemem będzie pewnie sam rozrusznik zaczynając od zatartego wirnika po elektromagnes.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Wrz 2018, 21:37

Tak właśnie też pomyślałem żeby na krótko zacząć od stacyjki, czy jest prąd, tylko jak przekręcam kluczyk to przygasają diody i alarm też miga, więc to by sugerowało że prąd jest, tylko gdzieś po drodze ginie. A przekaźników ten model nie posiada ? Znalazłem coś takiego, tylko nie wiem gdzie to może być umiejscowione:
https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/ ... icento-187
esiovsky
Nowicjusz
 
Posty: 21

04 Wrz 2018, 09:08

esiovsky napisał(a): tylko jak przekręcam kluczyk to przygasają diody i alarm też miga

Typowy objaw rozładowanego akumulatora. Sprawdz miernikiem jakie napięcie ma akumulator. Naładuj, jeżeli się jeszcze da i sprawdz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Wrz 2018, 10:19

Aku jest w porządku, już był ładowany, nawet na klemach nie odpalił, ładowanie jest OK, ma 2 lata gdzieś, dobrze ładuje, sprawdzałem
esiovsky
Nowicjusz
 
Posty: 21

04 Wrz 2018, 12:44

Byłem u elektryka, rozrusznik, a konkretnie bendiks od razu wskazał, auto się odezwało po tym jak z popychu odpaliłem , ale przy uruchamianiu zaczął wyć jak kiedyś, czyli rozrusznik do regeneracji, jutro potwierdze jego przypuszczenia , jeżeli go naprawi :D
Myślę że temat będzie przydatny dla innych, stacyjkę odrzuciłem po tym jak diody przygasaly, a takie wycie przy uruchamianiu to BENDIKS, czy bardziej doswiadzeni fachowcy mogą to potwierdzić ? Dziękuję
esiovsky
Nowicjusz
 
Posty: 21

05 Wrz 2018, 17:04

Potwierdziło się, rozrusznik zmielony :)
Tyle w temacie
esiovsky
Nowicjusz
 
Posty: 21

05 Wrz 2018, 17:20

esiovsky napisał(a):Potwierdziło się, rozrusznik zmielony
To jest część która raz na jakiś czas również potrzebuje regeneracji tym bardziej że używa się go po kilka razy dziennie.
Najważniejsze że problem naprawiony :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

05 Wrz 2018, 21:03

Zgadza się :) stacyjkę odrzuciłem i Aku, czyli miałeś rację, mechanik jak sprawdził to zamówił używkę od razu, wszystko zmielone i przepalone, pewnie nikt tam nie zaglądał przez 18 lat :D Wzorcowo jak w książce dla tego modelu do wymiany przy 150-160 tys, ma 154, wiec jak na 18 lat silnik jest jak nowy, gorzej z resztą :)
Dziękuję za wszystkie sugestie :piwo:
esiovsky
Nowicjusz
 
Posty: 21

05 Wrz 2018, 21:08

esiovsky napisał(a):Wzorcowo jak w książce dla tego modelu do wymiany przy 150-160 tys, ma 154, wiec jak na 18 lat silnik jest jak nowy, gorzej z resztą
Haha… ładnie ci się trafiło o ile oczywiście przebieg masz oryginalny :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Wrz 2018, 19:23

Oryginał , jestem 3 właścicielem, poprzedni szwagier, a I firma w której szwagier pracował :D
Jak na 18 lat przeszło to niektórzy więcej rowerem przejechali :)
Teraz wiem przynajmniej jak rozrusznik prawidłowo działa, jakiś szybki jest :ok:
esiovsky
Nowicjusz
 
Posty: 21