Seicento 1.1 SPI grzeje się

Seicento 1.1 SPI grzeje się

22 Cze 2018, 09:14

Witam,

od ok. tygodnia posiadam auto jak w temacie z 1999 roku z instalacją gazową.

Z tego co wiem:
- układ chłodzenia był zalany kiedyś jakimś "doktorem", przed tym do układu dolewana była zwykła woda,
- samochód grzał się od jakiegoś czasu, ale w ostatnim czasie nie był używany,
- tydzień temu wymieniona został uszczelka pod głowicą, niedługo przed tym termostat,
- przedwczoraj wymiana pompy wody, stara była ok,
- układ został przepłukany preparatem Prestone do płukania chłodnic oraz dokładnie przepłukany wodą, obecnie jest zalany wodą demineralizowaną
- wentylator chłodnicy załącza się, ale dopiero po zaświeceniu kontroli o wysokiej temp. silnika - czujnik wentylatora jest w chłodnicy więc prawdopodobnie nie ma przez nią przepływu, albo jest niewystarczający.

Niestety samochód dalej się grzeje.

Ja uczestniczyłem/wykonywałem czynności od wymiany uszczelki pod głowicą.

Termostat podobno był wymieniany, ale wczoraj jak zaświeciła się kontrolka o wysokiej temp. silnika to wąż, który wychodzi z termostatu do chłodnicy można było ugiąć w palcach i był ciepły, a nie gorący, a przy jego ugięciu z odpowietrznika chłodnicy delikatnie kapała woda więc przepływ przez chłodnicę powinien być.
Dlatego planuję dzisiaj po pracy wymontować termostat i sprawdzić go w garnku.

Jeśli się okaże że to nie termostat to mam jeszcze kilka pomysłów:
1. jednak chłodnica jest niedrożna, albo niewystarczająco drożna
2. reduktor jest podłączony szeregowo i jest niedrożny
3. kanały w silniku są niedrożne

Proszę o pomysły i porady.
deka87
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: Seicento 1.1 SPI grzeje się

29 Cze 2018, 15:52

Układ chłodzenia prawidłowo został odpowietrzony? Nie miałeś z tym problemu?
Z tego co opisujesz wygląda na to że cały czas działa on na małym obiegu i to pewnie jest powodem łapania wysokiej temperatury. Koniecznie sprawdź termostat jak on będzie ok to pozostaje ci sprawdzić czy chłodnica jest drożna.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Korytarz życia - droga ekspresowa, autostrada Korytarz życia - droga ekspresowa, autostrada
    Gdy na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd ...
    Systemy bezpieczeństwa, które przekraczają zasięg widzenia Systemy bezpieczeństwa, które przekraczają zasięg widzenia
    Nowoczesne rozwiązania technologiczne dostępne w samochodach marki Škoda to nie tylko udogodnienia zwiększające przyjemność jazdy, ale również narzędzia poszerzające naturalne zdolności percepcyjne kierowcy. ...

•  
    • Rage-Race 2009
      Porsche GT3, przed startem RAGE
      Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Zawody Monster Truck w Polsce, 40