Serwis FSO - Daewoo Normax Tychy

24 Maj 2008, 12:10

Miałem ostatnio taką sytuację - przyjechał do mnie na warsztat gość i pyta ile go skasuję za wymienę żaróweczek podświetlenia panelu dmuchawy i jak długo by to trwało.Mówię mu,że koszt wymiany to 20 zł plus 5 zł za żaróweczki(są tam dwie żaróweczki 1,2W).No i jak poczeka 10 minut,bo mechanik kończy już robić auto na warsztacie,to wjedzie i za jakieś 20 minut będzie gotowe.A w tym czasie może zrobić sobie kawę itd.Gość był w szoku.Mówi,że był przed chwilą w ww serwisie (Serwis FSO-Daewoo Normax prz ul.Budowlanych 152 - przed dworcem PKP) i powiedzieli mu,że koszt robocizny to około 250 zł i roboty na pół dnia,bo trzeba rozebrać cały przód).Też byłem w szoku,że tam tak naciągają klientów - cała robota polega na tym,że trzeba zdjąć plastikową ramkę,która jest naokoło tego panelu i któa trzyma się na kilku zaczepach,odkręcić dwie śrubki,które mocują panel dmuchawy,odłaczyć trzy złacza elektryczne,zdjąc z tyły plastikową osłonkę i wymienić żarówki.Roboty na 15-20 minut.
Wcześniej był u mnie gość i pytał o wymianę tłumików.W ww ASO powiedzieli mu,że sama wymiana to 50 zł od tłumika.Ja wymieniam tłumiki za 20 zł,jeżeli klient kupi u mnie,a 25 jeżeli sobie przywiezie sam.Za komplet(tylny i środkowy) 30 zł.I tak jest w pobliskich warsztatach.
Tak wiec jeżeli ktoś jest z okolicy,to odradzam ten serwis i radze poszukać zawykłych warsztatów,których jest wiele wkoło.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Maj 2009, 11:11

mam ten sam problem. chciałbym wymienić te sawe żarówki a nie pojade do nich bo za dużo chcą. możesz podać mi namiar na do Ciebie bo bym chciał się umówić na wymianę. z góry dziękuje
molu15051983
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: tychy

30 Maj 2009, 10:28

To jest chyba standard z ASO, to samo miałem parę lat temu z Vectrą w Oplu w Wawie. Potem przerzuciłem się na Toyotę, ale wiem już, że po gwarancji nigdy nie pojadę do ASO.
Jimbo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna Wielkanoc na drogach
    Święta wielkanocne to czas, gdy wiele osób podróżuje do swoich rodzin. Z powodu większego natężenia ruchu i niebezpiecznych zachowań innych kierowców nie wszyscy docierają do domu. W minionym roku w tym ...
    Kia Rio 1,4 DOHC CVVT o mocy 109 KM
    Pod maską koreańskiego mieszczucha znalazł się silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra generujący moc 109 KM. Wyposażony w manualną skrzynię biegów która oferuje sześć przełożeń. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ...