Serwis Toyota Aygo II 2018

08 Maj 2022, 20:39

Cześć !
Mój ojciec po namowach w końcu rezygnuje z serwisowania w ASO.
Teraz ja człowiek od komputerów ma mu znaleźć części i zamówić... :lol:

To od początku, dokładne info o aucie:
Toyota Aygo II 2018r, 998.00cm3, 51kW (69KM), 6.91kN, Hatchback 5D

Co będzie robione:
- Klocki hamulcowe przód (teraz ma ok 5mm)
- [link do oferty na Allegro wygasł] Brembo 98,56zł
- [link do oferty na Allegro wygasł] Bosch 109,42zł
- [link do oferty na Allegro wygasł] TRW 100,63zł
- [link do oferty na Allegro wygasł] ATE 134,70zł

- Olej
- [link do oferty na Allegro wygasł] Qualitium 81,99zł
- [link do oferty na Allegro wygasł] Shell 89,99zł
- [link do oferty na Allegro wygasł] Castrol 155,99zł
Tutaj mam największe wątpliwości, ja od lat używam oleju Qualitium, jednak mój niezniszczalny Chevrolet (2005r) to co innego niż autko z 2018r.

- Filtry
- [link do oferty na Allegro wygasł] Filtron 68,50zł
- [link do oferty na Allegro wygasł] Bosch 115,04zł

- Płyn hamulcowy
- [link do oferty na Allegro wygasł] Bosch 26,99zł

Zatem pytanie do Was drodzy forumowicze, co polecacie? Mogę śmiało brać części z tych linków, czy lepiej do czegoś dołożyć a na czymś innym zaoszczędzić ? :ok:
Deivid179
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Daewoo

09 Maj 2022, 09:09

Powiem tak. Jeżeli chodzi o hamulce to ja bym postawił w pierwszej kolejności na klocki ATE bo pewnie tam oryginalne takie były. Nie wiem jaki ma przebieg ale warto sprawdzić czy tarcze nie wymagają wymiany. Wtedy polecałbym komplet klocków i tarcz Zimmermann.

Co do oleju to dobry jest na pewno oryginalny Toyoty 5W30 wiec możesz sobie na niego zerknąć cena ostatnio jak patrzyłem była całkiem niezła.

Zestaw filtrów spokojnie możesz wziąć ten od Filtrona.

Płyn hamulcowy może być sprawdź tylko na zbiorniczku na korku jaki tam dokładnie jest ale w sumie samemu to sporo roboty przy takim płynie żeby cały wymienić w układzie i potrzebne są dwie osoby. Tu chyba najlepiej by było skorzystać z usługi tam gdzie mają maszynę do tego koszt będzie nie wielki a wymiana sprawna i nic się nie zapowietrzy. Taką usługę robią od ręki po uprzednim umówieniu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34