Silnik dziwnie pracuje- Astra IV 1.7 cdti 110 km

11 Paź 2018, 08:17

Witajcie. Od niedawna posiadam Astre IV, z silnikiem 1.7 cdti, 110 KM, przejechane 154 tys km. Jestem zielony w temacie mechaniki, a mój spec powiedział: jeździć i obserwować... Chodzi o nierówną pracę na biegu jałowym, tzn jak stoję w miejscu. Zapoznajcie się z nagraniem:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Żadnych innych objawów, jak szarpanie w czasie jazdy, czy coś podobnego.
mar-zik
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Tarnów

11 Paź 2018, 08:33

Bardzo znany temat jeżeli chodzi o ten silnik, tak naprawdę to tu wszystko ma na to wpływ. Najprawdopodobniej to zawór ciśnienia na pompie wtryskowej, są tam 2 i teraz nie wiadomo który ale obstawiam że to zarów scv.https://www.google.com/search?q=zaw%C3% ... 2r9tlkxwwM: Tu jest opisany mój problem z tym samym silnikiem, warto się zapoznać meriva-1-7-cdti-2004-rok-dziwna-praca-silnika-vt99407.htm?hilit=meriva%201.7%20cdti
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Paź 2018, 10:35

A jest sens się bawić w sprawdzanie egr, itd... Czy od razu walić z wymianą tego zaworu?
Dodam, że tydzień był spokój. Zatankowałem 35 l ropy i dolałem pół puszki Liqui Moly. Zrobiłem 500 kilometrów, po tygodniu zatankowałem 35 l ropy na innej stacji, wlałem resztę puszki i wszystko od nowa...
mar-zik
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Tarnów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik V12 - Lamborghini
    Z mocarnymi jednostkami V12 kojarzy się również największy konkurent Ferrari, czyli Lamborghini. Włosi stworzyli dwie generacje swojej słynnej V-dwunastki. Skupmy się na pierwszej, bo to ona w dużej mierze ukształtowała ...