Silnik V8 4.6 co o tym powiecie??

23 Sty 2009, 18:51

Sorry ale nie bede rozmawial z osoba ktora sie wymadrza a tak naprawde nie wie na czym polega pojemnosc silnika. Pojemnosc skokowa silnika chlopcze to jest srednica cylindra razy skok tloka i jak jestes madry to sobie sam odpowiedz dlaczego jak wieksza pojemnosc to wiecej pali. poprostu teraz proboja robic jak najekonomiczniejsze silniki i dlatego mowisz ze tak malo pala ale dla przykladu ile pali corvette. takze widac jak sie znasz nawet nie wiedziales ile pali a piszesz glupoty.
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

23 Sty 2009, 19:05

Popieram kolegę .
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

23 Sty 2009, 19:13

MG napisał(a):ehh co to za temat wogole?:P

Ale odpowiem tak:
Niby wszytko fajnie, prosty konstrukcyjnie silnik, niewyzylowany, ale 305 koni my w Europie to wycigamy z... 2l silniczkow:) patrz np Evo x :) Zaraz ktos powie ze latwo jest wsadzic duza Turbine itd, a ja na takie pytanie odpowiadam, latwo to wsadzic moze i jest, ale zbudowanie na tyle mocnego 2 litrowca zeby ta turbine wytrzymal przez wiele tysiecy kilometrow, juz nie jest takie proste:)


Takie auta rajdowe z silnikiem Super 1600 z 1.6 wyciska (bez turbiny)230km a s2000 z 2.0 280km. Gdzies ostatnio czytalem ze WRC niby ma miec 300km, ale tak naprawde to moc siega prawie 400km( a jest to 2.0)!!! :wink:

ps. Karlone czy to twoj?:
[link do oferty na Allegro wygasł]
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

23 Sty 2009, 20:18

Bo to sa silinki wysokoobrotowe tak samo jak forumla jeden silnik 2.4 l 750 KM
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

23 Sty 2009, 20:42

dawidbn napisał(a):Bo to sa silinki wysokoobrotowe

Wiem o tym, tak samo wysokoobrotowa Honda Civic VTECH, z 1.6 160km seryjnie :P

Ptrzcie na to(w wyscigach gorskich czy na 1,4 mili bylaby niezla):
[link do oferty na Allegro wygasł]
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

23 Sty 2009, 21:10

Wow fajna hondzina gdybym mial tyle kasy to bym bral
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Aygo - samochód do miasta
    Z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że pod względem liczby rejestracji model Aygo jest niekwestionowanym liderem rynku w klasie A. Od stycznia do kwietnia 2019 roku nabywców znalazło aż 1 721 ...

24 Sty 2009, 11:26

Wow :) Dużo nie kosztuje :) jakbym nie miał zamiaru kupować Ford`a Mustanga z V8 to bym skusił się na taką Hondę :) Super Honda :)
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

24 Sty 2009, 15:44

Mercedes W210 4,2 V8, SEDAN, normalna jazda - pali 13l..
TopSeller
Nowicjusz
 
Posty: 7

25 Sty 2009, 22:34

TopSeller napisał(a):Mercedes W210 4,2 V8, SEDAN, normalna jazda - pali 13l..

aA w miescie ile pali?
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

26 Sty 2009, 09:24

marcin94 napisał(a):ps. Karlone czy to twoj?:
[link do oferty na Allegro wygasł]

To nie mój ;) ale podobny, z tym że mój biały.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

26 Sty 2009, 09:32

dawidbn napisał(a):Sorry ale nie bede rozmawial z osoba ktora sie wymadrza a tak naprawde nie wie na czym polega pojemnosc silnika. Pojemnosc skokowa silnika chlopcze to jest srednica cylindra razy skok tloka i jak jestes madry to sobie sam odpowiedz dlaczego jak wieksza pojemnosc to wiecej pali. poprostu teraz proboja robic jak najekonomiczniejsze silniki i dlatego mowisz ze tak malo pala ale dla przykladu ile pali corvette. takze widac jak sie znasz nawet nie wiedziales ile pali a piszesz glupoty.

Ten twój link nie działa. Są jedynie trzy raporty spalania ale dają pogląd ile te auta palą. Niech będzie że pali ta Corvetta 9L/100km, jestes teraz bardziej zadowolony? Ja wiem ile te auta palą bo mam styczność z tym środowiskiem. Nie do końca zrozumiałem twoją aluzję do pojemności i po w ogóle mi to tłumaczysz.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

26 Sty 2009, 12:30

karlone napisał(a):
marcin94 napisał(a):ps. Karlone czy to twoj?:
[link do oferty na Allegro wygasł]

To nie mój ;) ale podobny, z tym że mój biały.


Tak z ciekawosci : Ile ma Litrow bagaznik w Crown Victorii? 500-600L? :D
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

26 Sty 2009, 17:02

jeśli się nie pomyliłem w przeliczeniach jednostek to wyszło mi coś ok 560 litrów, w praktyce można tam ze trzech ludzi (trupy ;) ) upchnąć
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

26 Sty 2009, 17:23

Patrzac na tego Forda Crown Victoria, dochodze do wniosku, ze motoryzacja amerykanska lat 90 oraz poczatku XXI splodzila same, hmm niezbyt ladne samochody, ktore nie budza u mnie zadnego porzadania a raczej obrzydzenie (jedynie moje zdanie i nie chce tutaj nikogo obrazac)... Wiem ze najlepszym elementem w tym samochodzie jest jego motor, V8 4,8 ktory generuje cos kolo 280 koni, jednak ja bym sie zdecydowal na Europejski odpowniednik tego silnika w europejskim aucie, przykladowo BMW e39 540, V8 4,4l 286 koni, w znacznie ladniejszym opakowaniu, bardziej konfortowym, lepiej wykonanym, przyjemniejszym w srodku... (podobna cena, jedynie troszkie wiekiem starsze)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Jezeli Amerykaniec to tylko "stary", badz nowiutki, ale tez nie na wslasnosc ale jedynie do popatrzenia...
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy...
MG
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Miejscowość: Warszawa

26 Sty 2009, 17:59

Jeśli chodzi o najnowsze amerykańce to mi podoba się tylko potężna terenówka jak cadilac escalade np
[link do oferty na Allegro wygasł]
jeśli chodzi o lata 90 to tylko taka impala
[link do eBay wygasł]
a najlepsze są np z 69r mustang albo charger itp
[link do oferty na Allegro wygasł]
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128