Silnik V8 4.6 co o tym powiecie??

31 Gru 2008, 00:22

piękny silniczek... 305 PS
Ziomek
Waldorian
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Szczyrk

31 Gru 2008, 00:25

wszystko zależny w czym zamatowany
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

04 Sty 2009, 14:56

w Cadillacu Eldorado np.
Ziomek
Waldorian
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Szczyrk

05 Sty 2009, 15:15

ehh co to za temat wogole?:P

Ale odpowiem tak:
Niby wszytko fajnie, prosty konstrukcyjnie silnik, niewyzylowany, ale 305 koni my w Europie to wycigamy z... 2l silniczkow:) patrz np Evo x :) Zaraz ktos powie ze latwo jest wsadzic duza Turbine itd, a ja na takie pytanie odpowiadam, latwo to wsadzic moze i jest, ale zbudowanie na tyle mocnego 2 litrowca zeby ta turbine wytrzymal przez wiele tysiecy kilometrow, juz nie jest takie proste:)
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy...
MG
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Miejscowość: Warszawa

05 Sty 2009, 22:06

ale taki prawie pięcio litrowy silniczek ładniej brzmi niż 2 litrowy :D
Ziomek
Waldorian
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Szczyrk

06 Sty 2009, 16:46

otóż to ;) polecam wypytywać o takie szczegóły na forach aut amerykańskich, tam tematy o V8 to chleb powszedni, a tutaj zaraz natrafiają się spece od japońskich rzędowych wynalazków ;)
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Omega - samochód do driftu
    Omega to konstrukcja zbliżona do Sierry – rodzinny samochód z napędem na tył. Auto powstało w dwóch generacjach, a ostatnia (produkowana w latach 1994 – 2003) dobrze nadaje się na pierwsze treningi ...

06 Sty 2009, 19:27

Myślę że jeśli o ekonomikę silników wziąłbym 2l niż 5l on na pewno bierze ok. 20-25l :) mam ochotę kiedyś doświadczyć czegoś takiego, bardziej gustuje w samochodach American Muscle np. Ford Mustang GT 1967 :)
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

07 Sty 2009, 10:55

BRIAN842 napisał(a):Myślę że jeśli o ekonomikę silników wziąłbym 2l niż 5l on na pewno bierze ok. 20-25l :) mam ochotę kiedyś doświadczyć czegoś takiego, bardziej gustuje w samochodach American Muscle np. Ford Mustang GT 1967 :)

I to są mity które pokutują do dzisiaj. Widać, że nie miałeś styczności z V8, bo nie masz zielonego pojęcia ile takie silniki palą w poszczególnych nadwoziach. Ludziom się wydaje, że jak coś ma dwa razy więcej pojemności niż ich auto, to musi też dwa razy więcej palić. Bzdura! Moc nie bierze się z pojemności tylko z ilości zużywanego paliwa. Dlatego 2 litrowy silnik o mocy 200 KM pali tyle ile V8 o mocy 200 KM. Zresztą wg moich doświadczeń, te nowe V8, to nawet palą mniej ;) Jeśli ktoś z was poużywałby przez miesiąc prawdziwego amerykańca z V8 to każda przesiadka do zwykłego auta była by dla was jak kara. Ja właśnie tak mam.

Dalej was uświadamiać nie będę, bo dzięki temu moje auto jest unikalne ;) Jeździjcie sobie dalej klekoczącymi i brzęczącymi wozami.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

07 Sty 2009, 14:24

a mozna wiedziec czym dokladnie jezdzisz?:)
mrx
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Rybnik

07 Sty 2009, 14:57

Zastanawiam się nad kupnem takiego autka właśnie z V8 :) nie orientujesz się `karlone` czy kupi coś do 60tys ? :D
BRIAN842
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 596
Miejscowość: Kraków

07 Sty 2009, 16:56

mrx napisał(a):a mozna wiedziec czym dokladnie jezdzisz?:)

Crown Victoria w wersji Police Interceptor ;)
BRIAN842 napisał(a):Zastanawiam się nad kupnem takiego autka właśnie z V8 :) nie orientujesz się `karlone` czy kupi coś do 60tys ? :D

Spoko luzik. Można wybierać do woli za te pieniądze. Wszystko zależy od tego jak rzadki w skali świata upatrzysz sobie model ;) Klasyki można mieć już od 20 tys zł ale zazwyczaj trzeba tez trochę jeszcze do auta włożyć.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

22 Sty 2009, 23:47

karleone ale po to sie robi silniki V8 zeby mialy wieksza pojemnosc a za tym zeby wiecej palily i mialy wieksza moc. :lol: Mowisz ze to jest bzdura ze jak cos ma dwa razy wiecej pojemnosci to musi dwa razy wiecej palic a wlasnie ze to prawda bo im wieksza pojemnosc tym wieksza porcje mieszanki moze zassac dlatego jest mocniejszy.
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

23 Sty 2009, 08:41

dawidbn napisał(a):karleone ale po to sie robi silniki V8 zeby mialy wieksza pojemnosc a za tym zeby wiecej palily i mialy wieksza moc. :lol: Mowisz ze to jest bzdura ze jak cos ma dwa razy wiecej pojemnosci to musi dwa razy wiecej palic a wlasnie ze to prawda bo im wieksza pojemnosc tym wieksza porcje mieszanki moze zassac dlatego jest mocniejszy.

Nie wypisuj herezji jeśli nie miałeś styczności V8. Twoje teorie są błędne i jedynie powielasz mity na ten temat. Nie wiem kto ci powiedział, że do większej pojemności trzeba podawać większe porcje mieszanki. Polecam kupić jakąś lekturę nt. silników spalinowych, jak zapoznasz się z ich budową i zasadą działania będziesz wiedział o czym mówię.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

23 Sty 2009, 10:54

Swego czasu jeździłem jeepem grand cherokee co prawda nie było to V8 ale 4litry rzędowa szóstka i spalał w mieście w granicach 20-25litrów, trasa udawało się zejść przy spokojnej jeździe do 13. Znajomy posiadający subaru legacy z 2,5turbo nieco większa moc i u niego spalanie było dużo mniejsze bo poniżej 15litrów miasto i poniżej 10trasa, mówie tu o jeździe w miare normalnej bez wciskania pedału gazu w podłoge non stop. Z tego co wiem to w tych jeepach 4 litrowe V8 miało podobne spalanie tak więc trudno mi teraz uwierzyć w zapewnienia że amerykańskie duże silniki palą tyle co dwa razy mniejsze ale bardziej wyżyłowane japońskie jednostki. Chyba że macie inne z życia wzięte porównanie, może są jakieś konkretne jednostki które rzeczywiście nie różnią się spalaniem.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

23 Sty 2009, 12:03

Ok. Dam przykład, bo utożsamiacie zużycie paliwa z silnikiem, a nie z tym jaką budę ciągnie. Jak sądzicie, ile może spalić Corvette z V8? Pękniecie z zazdrości! Nie jest żadnym wyczynem, żeby przy spokojnej jeździe spalanie wyszło 8L/100km. Dlaczego tak mało? Bo ma napęd na tył, bo ma lekką budę i aerodynamiczne nadwozie. Nie ma cudów, silnik to nie czarna dziura, wpadające paliwo do komory, spalając się, zawsze wytwarza proporcjonalną ilość energii do ilości paliwa. Jeśli zużywa dużo paliwa, to znaczy że na coś ta energia jest marnowana, a nie rozpływa się w powietrzu. Gwarantuję wam że silnik rzędowy 2.0L wpakowany do tego samego auta będzie również palił 20L/100km, a to wszystko dlatego że musi uciąnąć kanciate i wysokie nadwozie, o dużej masie, z napędem na wszystkie koła.

Jeszcze inny przykład:
Jest dwóch braci, mieszkających w takich samych domach, obaj chcą mieć 22'C w srodku. Jeden ma piec o mocy 50KW a drugi o mocy o 20KW. Obaj będą zużywać tyle samo paliwa żeby utrzymać 22'C, inna sprawa, że ten pierwszy może zużywać dwa razy więcej paliwa żeby mieć 30'C. Ot cała różnica.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk