Skoda Octavia 1.8 Tsi 2010

31 Mar 2024, 19:24

Cześć,

Mam opcje na sprawdzoną zadbaną skodę octavię 2 z Niemiec. Jeden właściciel, do końca serwisowany w aso. Problemem jest silnik 1.8 tsi o którym się już trochę naczytałem. Czy rzeczywiście tak jest ze każdy silnik bierze ten olej tak ze co 1000km praktycznie trzeba dolewać 1l? Auto ma 160tys zastawiam się czy nie zeryzykowac bo źródło jest sprawdzone a mam już dość jeżdżenia i oglądania samochodów od pseudo ściemniaczy handlarzy. Jeśli chodzi o rozrząd jestem przygotowany na wymianę w najbliższym czasie. Jedynie co mnie martwi to ten pobór oleju. Jeździ ktoś tym modelem i może się wypowiedzieć ?
kislu56
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: opel astra f

31 Mar 2024, 19:32

kislu56 napisał(a):Czy rzeczywiście tak jest ze każdy silnik bierze ten olej tak ze co 1000km praktycznie trzeba dolewać 1l?

tak , nie warto tego kupować.
nie wszystko co benzyna to dobre
i nie wszystko co diesel to dobre
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

31 Mar 2024, 20:40

kislu56 napisał(a):Auto ma 160tys zastawiam się czy nie zeryzykowac bo źródło jest sprawdzone

To jak sprawdzone źródło niech Ci powie co i jak :ok:
kislu56 napisał(a):mam już dość jeżdżenia i oglądania samochodów od pseudo ściemniaczy handlarzy

To może trzeba coś zmienić przy poszukiwaniach ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Mar 2024, 20:52

kislu56 napisał(a):a mam już dość jeżdżenia i oglądania samochodów od pseudo ściemniaczy handlarzy.

to może trzeba się samemu przejechać do niemiec i tam kupić
kislu56 napisał(a):Mam opcje na sprawdzoną zadbaną skodę octavię 2 z Niemiec.

to nie rozumiem o co tobie chodzi, jak jest sprawdzona i zadbana to w czym jest problem ?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

31 Mar 2024, 20:57

Problem jest w tym że naczytalem się dzisiaj o tym żarciu oleju i trafia mnie szlag bo w końcu coś się fajnego trafiło i nagle zonk z jakimś wadliwym silnikiem. Szukam opinii kogoś kto miał ten silnik i może podzielić się wrażeniami. Na forach opinie głównie niezbyt pozytywne
kislu56
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: opel astra f

31 Mar 2024, 21:21

kislu56 napisał(a):Problem jest w tym że naczytalem się dzisiaj o tym żarciu oleju i trafia mnie szlag bo w końcu coś się fajnego trafiło i nagle zonk z jakimś wadliwym silnikiem

Sorry kolego co to znaczy wreszcie Ci się trafiło coś fajnego ? Szukasz zwykłego auta do bólu, którego pewnie można zastąpić wieloma innymi zwyklakami za bardzo nie rozumiem o jakich poszukiwaniach mówisz.
Do tego skoro auto jest pewne i zakładam handlarz na 100% "uczciwy" i to Ty masz szukać info o tym silniku ?
Pogadaj z nim bo pewnie sporo wie a w dodatku jak Ci proponuje to auto bez opcji uświadomienia czy jest po remoncie czy przed to znaczy że mu raczej na znajomości z Tobą nie zależy. Do tego 1,8tsi padniętych z tych lat możesz brać hurtowo lorami od naszych sąsiadów.

Dopytuje się o te poszukiwania bo ostatnio uczestniczyłem w sprzedaży kilku aut i "handlarz" o wszystkim informował włącznie z kosztami serwisu a i tak kupujący mieli problem.
Co ciekawe był "miłośnik" marki od wielu miesięcy szukajácy tej jednej jedynej perły dostał :

- foty z ogłoszenia za granicą
- auto w 100% oryginalny lakier
- nalot 160k.km.
- cena max atrakcyjna + wsjo opłacone
- kolor bardzo rzadki i taki jak szukał
- propozycja serwisu startowego
- pełna dokumentacja serwisowa

I co powiedział "przepraszam ale szukam dalej" !!!
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Mar 2024, 21:22

mój kuzyn miał audi z tym silnikiem, wewalił tam przez 2 lata worek siana a i tak dalej coś było nie tak. Na rynku są dużo lepsze silniki beznzynowe w innych samochodach więc nie rozumiem po co na siłę sobie szukać problemów.
Oczywiście decyzja i tak należy do kupującego. :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

31 Mar 2024, 23:59

Tylko jakie ma alternatywy autor dla 1,8 silnika z turbo i 160 koni?
Co ma kupić?
Jedno może Megane 2,0 tce i co po całej PL będzie tego szukał? Więc za wiele to raczej takich aut nie ma.
Skoda może najszczęśliwsza nie jest ale jak jest pod nosem to co to za problem sprawdzić, obejrzeć?
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

01 Kwi 2024, 06:28

Edquar napisał(a):Tylko jakie ma alternatywy autor dla 1,8 silnika z turbo i 160 koni?


A skąd ty wiesz czego on szuka?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Kwi 2024, 07:22

franccc napisał(a):A skąd ty wiesz czego on szuka?


dokładnie oni szukają zawsze JAKIEGOŚ auta, zaraz będzie nissan qashqai, alfaromeo albo suzuki grand vitara.
A finalnie kupi fiata bravo :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

01 Kwi 2024, 12:32

No dla mnie jak ktoś szuka Octavii 160 koni to raczej nie spojrzy na Corsę, czy Aygo, tak samo jak na Audi Q7/VolvoXC90
Ktoś raczej ma jakiś pogląd na to czego szuka.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

01 Kwi 2024, 13:28

Edquar napisał(a):No dla mnie jak ktoś szuka Octavii 160 koni to raczej nie spojrzy na Corsę, czy Aygo, tak samo jak na Audi Q7/VolvoXC90
Ktoś raczej ma jakiś pogląd na to czego szuka.


To kliknij sobie w nik autora tematu i potem w zakładkę z postami i potem zobacz czego szukał.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Kwi 2024, 15:35

Edquar napisał(a):No dla mnie jak ktoś szuka Octavii 160 koni to raczej nie spojrzy na Corsę, czy Aygo, tak samo jak na Audi Q7/VolvoXC90

niestety mylisz się u mnie klienci szukali benzyny a kupili diesla, przyjechał po hyundaja a kupił volvo
generalnie rzecz biorąc dzisiejszy klient szuka auta "JAKIEGOŚ"
to nie ma znaczenia dla wielu CO to jest. Dzisiaj skoda , a zobacz co szukał focusa, civica , mazdę
taki faktycznie kisiel :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

01 Kwi 2024, 15:42

Autor jeździ/jeździł Astra F, w między czasie pytał o focusa i Civica, a teraz o Octavię, jak dla mnie to wszystko jest ok, nie rozumiem o co chodzi.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

01 Kwi 2024, 15:59

Edquar napisał(a): w między czasie pytał o focusa i Civica, a teraz o Octavię, jak dla mnie to wszystko jest ok, nie rozumiem o co chodzi.

Masz rację focus 1,0 Civic 1,8 to prawie to samo co oct 1,8tsi. No i jeszcze Mazda gh i oglądam oglądam i oglądam.

Jak widać mało rozumiesz chociaż uczciwie się do tego przyznajesz.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe