Skoda octavia 1.9 TDI zaraz po uruchomieniu silnik gaśnie

21 Lip 2009, 19:54

Witam. Ostatnio swego czasu pojawił się problem z moja skoda octavia 1.9 TDI tzn: czasami po uruchomieniu silnika samochód gaśnie dzisiaj zdarzyło mi się to 3 razy po czym samochód odpalił bez żadnych problemów.Co może być przyczyną gaśnięcia? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
zisu
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • 21 Lip 2009, 19:58

    czy czasem usterka nie pojawiła sie po wymianie filtra paliwa?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    21 Lip 2009, 20:04

    Nie dawno wymieniłem kompletny rozrząd , olej ale filtra paliwa nie wymieniałem bo mechanik powiedział abym sobie go wymienił przed zimą... myślisz że to może być przyczyna tego gaśnięcia?
    zisu
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    21 Lip 2009, 20:17

    to jest silnik na pompie wtryskowej czy na pompowtryskach?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    21 Lip 2009, 20:24

    skoda octavia 1.9 TDi 90KM 1999r na pompie wtryskowej
    zisu
    Nowicjusz
     
    Posty: 9

    22 Lip 2009, 17:35

    sprawdz czy nie zapowietrza sie przez filtr paliwa na filtrze jest plastikowy zaworek który uszczelniony jest dwoma gumowymi oringami temtedy czesto ciagnie powietrze
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Dacia Duster Motrio Cup mistrzowskim pucharem
      Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, firma Renault Polska postanowiła kontynuować puchar Dacii Duster, podtrzymując swoje motorsportowe tradycje. Trzy lata doświadczeń pokazały, że projekt markowego pucharu ...

    22 Lip 2009, 21:39

    Dzisiaj wymieniłem filtr paliwa oraz gumowe uszczelki , które były razem w komplecie z filtrem zobaczę jak teraz octavka się będzie zachowywała. Dzięki za radę na pewno się odezwę co i jak:-) pozdrawiam

    [ Dodano: Czw Lip 23, 2009 21:33 ]
    Witam po wymianie filtra paliwa dalej te same objawy.Co się okazało kumpel mechanik przeprowadził diagnozę i wyszły błędy immobilisera i to jak twierdził na 100% jest przyczyna gaśnięcia silnika zaraz po uruchomieniu.
    zisu
    Nowicjusz
     
    Posty: 9