Skoda Rapid czy VW Jetta?

20 Maj 2013, 17:14

Zastanawiam się nad kupnem samochodu jednego z nich. Autko w dieslu , rok 2012-13. Nie wiem co wybrać, nie jestem zdecydowany? Czy ktoś miał do czynienia z tymi autami? Jeśli tak proszę o opinię i doradzenie którego kupić. :)
endriukrk
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Golf MK2
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Maj 2013, 20:08

Dlaczego porównujesz Skodę, która jakby nie było jest na bazie płyty VW Polo, tylko, że wydłużona płyta z Jettą, która jest nominalnie kompaktem, ale dosyć sporych wymiarów. Przypuszczam, że porównujesz z silnikiem 1.6TDI (Jetta ma jeszcze do wyboru 2.0TDI). O Rapidzie nie sądzę abyś zdobył dużo info z pierwszej ręki. Za świeży model. Jetta już jakiś czas na rynku jest, ale chyba typowe fora obu marek mogą coś więcej ci wyjaśnić. Bez wątpienia sam silnik jest oszczędną jednostką.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

20 Maj 2013, 20:42

Tak chodzi mi o silnik 1.6 TDI . A porównuje te dwa auta bo są na tej samej bazie robione (orientacyjnie ok 70%) tylko jest jeden mały problem. To jest cena. Jetta jest sporo droższa ale mi się wydaje(chyba) też lepiej wyposażona. A może zamiast Skody Rapid porównać Skode Octawie? Nie wiele się różnią z zewnątrz ,a i wewnątrz sporo tych samych elementów np. zegary , gałki do pokręteł tak samo ustawione a mimo tych niewielkich różnic można stwierdzić spora różnica cen. Czy warto w takim układzie kupić droższą Jette czy może wybrać tańszą Skode
endriukrk
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Golf MK2
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Maj 2013, 22:01

W tej cenie wolałbym wybrać coś spoza przereklamowanych VAGów i nie pchać się w diesla za który płaci się 10tysi wiecej dostając spalanie 1l mniej na 100km i wyższą awaryjność:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
klasa Jetty, lepiej wyposażony, na pewno bardziej bezawaryjny i o wiele ładniejszy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Maj 2013, 12:23

dzięki! Nad Hyundai-em w ogóle nie brałem pod uwagę. zobaczę i porównam jaką ma oferte i różnice między VAG-iem.
endriukrk
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Golf MK2
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Maj 2013, 19:39

Rapid jest budżetowym autem. Konkurencja to budżetowe Peugeot 301, Citroen Elysee i chyba lepszy wybór. Elantra ciekawa. Mankament to brak wyboru innego silnika, który jakoś szczególnie oszczędny nie jest. Jeżdżę cee'dem to jakieś pojęcie mam. Ten model byłby sensowny i realny do porównania z Jettą. Różnice zaczynają się przy wyposażeniu-opcjach.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne auta służbowe
    Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Dodatkowo Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ...