Skoda Superb - jeszcze więcej przestrzeni dla wszystkich

27 Sie 2015, 15:45

Czy komfort da się zmierzyć? Nowa Skoda Superb udowadnia, że tak. Z rekordową przestrzenią kabiny i bagażnikiem o pojemności do 660 litrów, flagowy model przewodzi klasie średniej.

Skoda Superb - jeszcze więcej przestrzeni dla wszystkichW klasie średniej reprezentacyjna sylwetka kryjąca kosmiczną przestrzeń w kabinie, nabiera szczególnego znaczenia, czyniąc ze Skody Superb naturalnego pretendenta do roli lidera segmentu. Zupełnie nowa, przełomowa generacja największej Skody, powstała z myślą o pobiciu wszelkich rekordów przestronności kabiny i bagażnika. W połączeniu z bogatym wyposażeniem standardowym, model może być perfekcyjnie dostosowanym mobilnym biurem, sterowanym z miejsca na tylnej kanapie, jak i przyjacielem rodziny o talencie nie mniejszym od dużego vana.

Odpręż się: załóż ręce za głowę i nogę na nogę. Teraz to możliwe!
O niepodważalnie wysokiej jakości nowej generacji modelu Superb może świadczyć mnóstwo danych i statystyk, ale o jego wielkości można przekonać się w dużo prostszy i przyjemniejszy sposób: zajmując miejsce na wygodnej tylnej kapanie, zakładając nogę na nogę i rozkoszując się chwilą.

Tylne siedziska od oparć przednich foteli dzieli aż 157 mm: to wartość dwukrotnie lepsza od największych, dotychczas notowanych w tym segmencie. Superb wykracza daleko poza swoją klasę, przybliżając się do najbardziej ekskluzywnych limuzyn na świecie. Model ten posiada wszakże elementy wyposażenia znane do tej pory z najdroższych samochodów: komfortowe dywaniki ze zintegrowanym podnóżkiem Lounge-Step i elektryczną regulację fotela pasażera z miejsca na kanapie. Teraz osoba siedząca na tylnym prawym miejscu może sama bez wysiłku przesuwać i pochylać oparcie przed sobą, decydując o ilości miejsca.

Pierwsza klasa bez dopłaty: jeszcze więcej miejsca… W każdym miejscu.
Wnętrze nowej Skody Superb jest swego rodzaju wydarzeniem. Przewaga zakodowana jest w DNA konstrukcji, sięgającym aż nowoczesnej płyty podłogowej MQB. Jej modułowa budowa pozwoliła zwiększyć rozstaw osi (aż o 8 cm do rekordowych 2,84 metra) i rozstaw kół, przy znaczącej poprawie także innych parametrów technicznych.

Poza nadzwyczajną ilością miejsca na nogi, pasażerowie tylnej kanapy dysponują także jeszcze większą przestrzenią na głowy i ręce: wynosi ona odpowiednio 980 mm i 1 520 mm, po kilka centymetrów więcej od już i tak rekordowych wyników poprzednika. Dzięki temu podróż nawet w trzy osoby na tylnej kanapie jest w pełni komfortowa.

Niezrównany. Na wszelki wypadek.
Konstruktorzy Skody niczego nie pozostawili przypadkowi: trzecia generacja odnotowała wzrosty pod każdym względem, także bagażnika. Zwiększenie pojemności do 625 litrów w przypadku limuzyny i 660 litrów dla nadwozia kombi oznacza wzrost aż o odpowiednio 30 i 55 litrów.

Skoda Superb - jeszcze więcej przestrzeni dla wszystkichDodatkowo, obok rozwiązań pozwalających przewozić mniejsze przedmioty w bezpieczny i uporządkowany sposób, do dyspozycji użytkowników auta jest duży otwór załadunkowy o wysokości 116 cm i szerokości 108 cm, co w połączeniu z pokrywą bagażnika, otwierającą się na wysokość 187 cm i bardzo nisko poprowadzonym progiem załadunkowym na wysokości 71 cm, pozwoli zmierzyć się Superbowi z każdym wyzwaniem transportowym. Także z przedmiotami ponadwymiarowo długimi: oparcie tylnej kanapy można łatwo złożyć od strony bagażnika jednym przyciskiem, powiększając jego pojemność do aż 1 760 litrów. Gdy złożyć do tego jeszcze fotel pasażera siedzącego z przodu, Superb pomieści przedmioty o długości nawet 3,1 metra. Wystarczy bez problemu nie tylko na zimowy wyjazd na narty z rodziną, ale i pachnącą choinkę na święta.

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Samochód wyścigowy niejedno ma imię
  Samochody wyścigowe to bardzo pojemna kategoria. Mamy w końcu otwarte auta Formuły 1, zaawansowane prototypy startujące w wyścigu Le Mans 24h czy konstrukcje bazujące na modelach, które znajdziemy w zwykłych salonach ...
  Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów?
  Duszności, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, niezdolność do jasnego myślenia, strach przed wypadkiem czy ataki lęku to niektóre z objawów amaksofobii(1), czyli lęku przed prowadzeniem samochodu. Paniczny ...

 •  
  • Warto przeczytać