Nowa Skoda Superb w wersji kombi

Nowa Skoda Superb w wersji kombi

08 Lip 2015, 11:52

Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb Combi wyznacza nowe standardy w zakresie przestronności, komfortu, bezpieczeństwa, łączności z urządzeniami mobilnymi i ochrony środowiska, inspirując Klientów stylistyką łączącą emocjonujący dynamizm z ponadczasową elegancją. Rynkowy debiut modelu zaplanowany jest na wrzesień.

"Jesteśmy dumni mogąc oznajmić wprowadzenie do produkcji kolejnego modelu - wersja kombi dołącza do oferty zaledwie piętnaście tygodni po debiucie limuzyny. Cały nasz zespół wykonał rewelacyjną pracę, dzięki czemu nowy Superb Combi zjeżdża z linii produkcyjnej zgodnie z planem" mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Nowa Skoda Superb w wersji kombiCzeski producent samochodów poczynił znaczące inwestycje w fabryce w Kvasinach na okoliczność przyjęcia produkcji swojego nowego flagowego modelu w dwóch wersjach nadwoziowych, rozwijając nowe technologie produkcyjne, montażowe i logistyczne.

Kontynuując dobre tradycje marki, nowa ŠKODA Superb Combi może pochwalić się najbardziej przestronną kabiną w swoim segmencie. Łączna pojemność bagażnika może wynosić nawet prawie 2 000 litrów – do tej pory wartość ta osiągana była tylko w klasie średniej wyższej. Wykorzystanie wyjątkowo nowoczesnej, opracowanej przez Grupę Volkswagen płyty podłogowej MQB, umożliwia osiągnięcie nowego poziomu komfortu i bezpieczeństwa.

Model jest w stanie zapewnić też połączenie i wykorzystanie funkcjonalności urządzeń mobilnych. Konstruktorzy dopracowali wszystkie aspekty, dużą wagę przykładając także do ochrony środowiska. W połączeniu z nowym językiem stylistycznym ŠKODY, najnowszy model czeskiej marki oferuje imponujące połączenie praktyczności, nowoczesnej technologii i emocji.

Fabryka w Kvasinach jest jednym z trzech obiektów produkcyjnych ŠKODY zlokalizowanych w Czechach. 4 500 zatrudnionych tu osób buduje nową generację modelu Superb w wersji czterodrzwiowej od połowy marca. Równolegle, przez cały czas kontynuowane jest tu wytwarzanie modelu Yeti. W najbliższych latach zarówno sama placówka, jak i cała otaczająca go infrastruktura, będą poddawane dalszej modernizacji i rozbudowie. Do 2018 roku ŠKODA planuje stworzyć tu kolejne 1 300 miejsc pracy. Umożliwi to docelowo budowanie w tym miejscu nawet 280 000 samochodów rocznie. Na ten cel czeski producent przeznaczy przez najbliższe trzy lata 7,2 miliarda czeskich koron (1,1 miliarda zł).

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3014
Zdjęcia: 11396
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant
    25 lat linii RS, 25 lat wysokowydajnych Audi kombi. Prezentując nowe Audi RS 6, Audi Sport otwiera nowy rozdział w historii usportowionego Avanta. Jeszcze więcej mocy w połączeniu ze zwiększoną dzięki systemowi mild hybrid ...
    Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie
    Po 4 dniach i tysiącu mil kierowcy startujący w Mille Miglia dotarli do Brescii! Najpiękniejszy rajd na świecie dobiegł końca. Prawie pół tysiąca zabytkowych aut wyścigowych, co najmniej drugie tyle samochodów ...

  •