Śląskie samochód do 7-9 tyś. z gazem lub opcją montażu.

30 Mar 2017, 07:29

Witam, minęły już 2 lata od zakupu mojego 1 auta z Państwa pomocą.
Pomimo, że jestem zadowolona z Albei 1.2 to jednak nadszedł czas by coś zmienić. Doświadczenia sporo nabyłam, wiem mniej więcej czego oczekiwać. Zatem serdecznie proszę ponownie o sugestie w zakupie, gdyż tak jak wspomniałam poprzednia współpraca z Państwem była bardzo owocna. :D

Budżet trochę rozstrzelony zależnie od tego co się znajdzie i co będzie oferować czterokołowiec, ale przedział jest do 7-9 tys.

Najlepiej samochód wyposażony w LPG ponieważ sama jeżdżę aktualnie na gazie. Uwzględniam możliwość zakupu tańszego auta z opcją montażu instalacji. Jeżdżę sporo więc gaz mi się zwróci.

Model: został mi gdzieś od dziecka sentyment do Skody i zastanawiam się nad Fabią lub Oktawią w grę wchodzi też Seat np. Ibiza, Cordoba...etc.
Co do innych modeli do francuzów nie mam zbytnio sentymentu dlatego z góry odrzucam taką opcje. Kombi też mówię nie.

Silnik: aktualnie jeżdżę 1.2 59kW i pomimo gazu nie narzekam na przyśpieszenie czy też płynność jazdy (miałam porównanie do prowadzenia innych samochodów na gazie też na dalszych trasach np. punta 1.2 o zgrozo... :no: ) dlatego tez szukam czegoś w tej kategorii lub mocniejszego. Z racji mieszkania w Katowicach szukam czegoś w obszarze śląska.

Elementy konieczne: 5 drzwiowy, centralny zamek, automatyczne szyby przednie (brzmi banalnie ale człowiek w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie jak upierdliwe może być posiadanie drzwi tylnic bez możliwości otworzenia ich od zewnątrz). Mile widziana klimatyzacja chodź wiem że w tym progu cenowym może być ciężko. W grę wchodzi także sprzedaż samochodu w ramach transakcji.

Gdzie jeżdżę: codziennie a4 i DTS czyli min 120 km/h jadę + miasto i wypady w góry.

Z moich obserwacji gdyż tez się do tego przymierzam od jakiegoś czasu:
Oktavia
1)[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Benzyna wiec gaz do montażu i sprowadzana. Trochę oferta budzi moje wątpliwości.
2) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Fabia:
1)[link do oferty na Olx wygasł]
2)[link do oferty na Olx wygasł]
3)[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Seat:
1)[link do oferty na Olx wygasł]
2)[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
3)[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4)[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czekam na sugestie i propozycje z góry dziękuje za pomoc.
Wolfi91
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 18 01 2011
Auto: Fiat Albea
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

30 Mar 2017, 09:07

Wolfi91 napisał(a):Model: został mi gdzieś od dziecka sentyment do Skody


Auto to maszyna, suche części, prąd w kablach, kierować się sentymentem możesz do faceta, ewentualnie kota, taka mała rada ;) A dlaczego? Bo na wstępie odrzucasz fajne auta, właśnie lepsze dla kobiety.

Ale dobra... Jedziemy, zapnij pasy.

Octavia - 1.6 nie jedzie, spali dużo, a jakieś dynamiki nie odczujesz. Tylko 1.8/2.0 lub diesel (skoro dużo jeździsz).

Fabia - 1.2 za słaby, 1.4 ma wady fabryczne, więc 1.6 będzie ok (mniejsza masa, dźwignie się).

Seat - to samo co wyżej, 1.6 to minimum.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2017, 11:00

1.2 w Fabii/Seacie jest awaryjne, podobnie jak 1.4 68 KM (stary czeski silnik), j.w kolega wspomniał Octavia 1.6 na trasy to trochę słabo, ale już w mniejszych będzi jechać fajnie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Mar 2017, 13:21

sentymentem możesz do faceta, ewentualnie kota, taka mała rada A dlaczego? Bo na wstępie odrzucasz fajne auta, właśnie lepsze dla kobiety.

To mnie podsumowałeś... :D
Niekoniecznie to co jest dobre dla kobiety jest dobre dla mnie, nie jestem fanką ciasnych miejskich aut typu sklep-dom-praca-szkoła.
Jednak do renault, citroena etc przekonać się niestety nie dam.
Plus wersja 5 drzwiowa to konieczność bo nie raz targam ze sobą dokumentacje kask i różne dziwne rzeczy na które przydaje się zarówno dostęp do bagażnika ale i tylne siedzenie.
Poza Albeą jeżdżę jeszcze grande punto oraz corsą więc można porównywać do tych samochodów.

Co do reszty martwi mnie ta awaryjność, gdyż koszty utrzymania i typowość elementów oraz ich cena jest dla mnie istotna.
Proszę tylko nie pisanie, że w trasy ze słabszym silnikiem to marnie gdyż przypominam czym jeżdżę i wiem, że nie jest jakieś straszne przejechanie 200-300 km. Wiadomo to nie luksus ale mam taki budżet a nie inny.
Więc z racji tego że lepiej znam się na budynkach niż na samochodach bardzo proszę o łopatologiczne wyjaśnienie co mi grozi i jak w razie czego podejść do tematu inaczej.
Wolfi91
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 18 01 2011
Auto: Fiat Albea
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

30 Mar 2017, 13:33

Wolfi91 napisał(a):nie jestem fanką ciasnych miejskich aut typu sklep-dom-praca-szkoła.


To dlaczego podajesz w propozycjach Ibizę? Coś mi tu nie gra.

Wolfi91 napisał(a):Jednak do renault, citroena etc przekonać się niestety nie dam.


Szkoda. Niech zgadnę, wujkowie w rodzinie pewnie odradzają? Nie musisz odpowiadać.

Twoje typy są w porządku, tylko silniki wybrałaś najgorsze. Szukaj z tymi co podaliśmy i kupuj.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2017, 14:56

To dlaczego podajesz w propozycjach Ibizę? Coś mi tu nie gra.
Czytaj więcej: slaskie-samochod-do-7-9-tys-z-gazem-lub-opcja-montazu-vt100093.htm#p645763


Bingo to nie mój typ raczej sugerowana alternatywa ale przekonuje mnie wyposażenie.

Co do Francuzów. W rodzinie są i cytryny i renówki... i chyba bardziej martwi mnie awaryjność tych samochodów. Hasła nie francuza tez przerabiałam. Zapytam więc dlaczego tak zachwalasz? Cenowo faktycznie wchodzą w mój budżet tylko jak to się ma do np ww. modeli?
Wolfi91
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 18 01 2011
Auto: Fiat Albea
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

30 Mar 2017, 15:00

Powiem Ci tak, mój ojciec ma Golfa IV i tyle co on nawymieniał przez kilka lat...

Jak dbasz tak masz. Francuzy nie są bardziej awaryjne od VW, tylko wiesz... We VW starym 1.6 MPI jak nie wymienisz oleju przez 30 tyś to się nic nie stanie, bo stare silniki, proste, paliwożerne i bez mocy. Typowe woły robocze. We Francuzie trzeba dbać.

U ojca na 1000 km trzeba dolać 0.5 litra oleju, u siebie zrobiłem 3-4 tyś i nawet kropli nie dolałem, ciągle max. Ale jak to, oleju nie bierze? A no nie bierze.

W poprzedniej firmie mieliśmy 5 citroenów, tylko w jednym najstarszym padł jeden wtrysk, w reszcie wszystko gitara (pomijam wymianę sprzęgła na gwarancji, wina użytkownika).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2017, 15:01

Może Astra G?
[link do oferty na Olx wygasł] - dobry silnik,długi przegląd i oc tylko z przodem coś chyba było.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - błąd w roczniku bo II generacja wychodziła od 98.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - sądząc po tablicach długo w jednych rękach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Mar 2017, 15:37

W 15-20 letnim aucie bardziej od pochodzenia (francuskie, niemieckie, japońskie) liczy się stan techniczny. Jeżeli ktoś w takim Golfie IV nie wymieniał oleju, lał mineralny, nie ruszał zawieszenia, póki nie zaczęło tłuc itd., to pomimo, że to trwałe auto to będzie wymagało inwestycji.
Francuskie auta mogą irytować drobnymi, aczkolwiek niedrogimi usterkami, ale poza tym nie wypadają dużo gorzej od niemieckich.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Mar 2017, 15:44

Dokładnie,w francuzach nie ma nic takiego złego,irytować może tylko tylna belka gdzie regeneracja kosztuje max 1000zł.
Tutaj ciekawe ogłoszenie,ostatnio jedna osoba nawet pytała o nią.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Mar 2017, 15:47

Barol napisał(a):irytować może tylko tylna belka gdzie regeneracja kosztuje max 1000zł.


Za to cisza i komfort w aucie segmentu B/C, jeżdżę po dziurawych drogach i po przesiadce z Golfa odczuwam mega ulgę. Ale niektórych taka belka przeraża, zrozumiałe (o ile nie chce kupić czegoś na wielowahaczu :P)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2017, 15:50

Tylną belkę robisz raz na max 100 tysięcy kilometrów (czyli przy przebiegach Polaków raz na 8-10 lat).

Xsara ładna, 1.6 spali 1-1,5l na 100km mniej od niemieckich konkurentów z tą samą pojemnością. :ok:
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Mar 2017, 15:52

No to wiadome ale trzeba o niej wspomnieć :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Mar 2017, 15:53

Barol napisał(a):No to wiadome ale trzeba o niej wspomnieć


Oczywiście, wszystkie wady i zalety należy wspomnieć.

Czekamy na Autotesto i odradzanie Francuzów ze względu na belkę, ostatnio w każdym temacie tak piszą, trochę słaba reklama tej firmy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2017, 17:57

Odnośnie Opla, powiem szczerze, że rozważałam Astry i Vectry.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
tutaj zastanawiam się na ile realny jest ten przebieg przy dwóch właścicielach i sprowadzeniu z niemiec.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Interesujący naprawdę.
Teraz znów będzie trochę z laickich zapytań, ale jak to jest z tym rocznikiem. Ople z końcówki lat 90 są wyposażone w praktycznie to samo co roczniki młodsze a jednak utrzymują cenę... więc pytanie brzmi czy naprawdę zwracać w tym wypadku uwagę na rocznik? Jakieś zwyżki OC cokolwiek? I jak z przebudową opla na gaz bo docelowo tak jak pisałam taki mam zamiar.

Odnośnie francuzów czyli wymagają dopieszczania że tak to ujmę? Była bym skłonna pójść w tym kierunku ale tutaj względy estetyczne też mają znaczenie że naprawdę musi mieć to coś.
Już bardziej od Xary wolałabym Thalie...ale w tym sektorze nie szukałam więc nie mam pojęcia na co zwracać uwagę.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Golfy dla mnie osobiście to dokładnie jeżdżące kloce wiec rozumiem brak zachwytu nad nimi.
Wolfi91
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 18 01 2011
Auto: Fiat Albea
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003