Sprawdzenie w ASO vs firmy niezależne

01 Mar 2023, 14:40

NIe jestem pewien czy to dobry dział, proszę o przeniesienie w razie czego. Korzystając z wyszukiwarki nie znalazłem podobnego wątku.

Gdy kupowałem mój poprzedni samochód, wziąłem go do ASO na taki przegląd przedzakupowy. Kosztowało to swoje, ale z racji że ja na samochodach znam się bardzo słabo, zdecydowanie pomogło mi w podjęciu decyzji.

Teraz stoję przed zakupem samochodu ze znacznie wyższej półki cenowej, również planowałem wziąć go na sprawdzenie do ASO, jednak trafiłem na reklamę firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie - w tym przypadku autotesto. Część pakietów jakie oferują jest prawie dwa razy droższa niż sprawdzenie w ASO - zastanawiam się czy to na pewno warte swojej ceny? Mówimy o sytuacji gdy samochód jest w rozsądnej odległości i mogę sam po niego podjechać, nie o samochodach z drugiego końca Polski.

Zakładam, że takie firmy nie mają dostępu do dokumentacji z ASO (jeśli samochód był tam serwisowany), oraz ASO w założeniu powinno lepiej znać się na samochodach swojej marki i jest nieco bardziej wyspecjalizowane pod tym kątem.

Jak to wygląda z Waszych doświadczeń? Czy sprawdzenie w ASO to najlepsza opcja, czy jednak firmy niezależne mają tutaj przewagę?
djentelman
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: Nie mam

01 Mar 2023, 16:47

Nie wiem czy w ASO sprawdzają tyle rzeczy co niezależny ekspert najlepiej by było sobie listę i porównać.

Jeden minus jest taki, że do ASO musisz pojechać tym samochodem, a w tym drugim przypadku nawet nie musisz wcześniej go widzieć i wystarczy umówić taki raport.

djentelman napisał(a):Zakładam, że takie firmy nie mają dostępu do dokumentacji z ASO (jeśli samochód był tam serwisowany)
:) niektóre ASO nie mają dostępu do dokumentacji jak był serwisowany w innym kraju :wink: i tu też się nie dowiesz miałem taki przypadek z Hyundaiem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

11 Mar 2023, 09:17

ASO sprawdza jakieś 40 % tego co sprawdzi niezależna firma.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

11 Mar 2023, 18:31

motozakup napisał(a):ASO sprawdza jakieś 40 % tego co sprawdzi niezależna firma.

Korzystałem z oferty MotoZakup i powiem, że w ASO nie sprawdzają nawet tych 40%.
Rokiko napisał(a):Jeden minus jest taki, że do ASO musisz pojechać tym samochodem, a w tym drugim przypadku nawet nie musisz wcześniej go widzieć i wystarczy umówić taki raport.

Zgadza się :ok: Ja miałem wykupiony pełny pakiet i jak pan z MotoZakup kończył oglądać, to dopiero wtedy zadzwonił, że mogę powolutku przyjeżdżać. Nie trzeba być przy tym sprawdzaniu ( w moim przypadku przy tym największym pakiecie sprawdzanie trwało coś koło 2 godzin chyba, albo dłużej - już nie pamiętam dokładnie, ale może MotoZakup coś na ten temat napisze ). I myślę, że tu też jest duży plus.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Mar 2023, 10:23

Napewno nie warto płacić tak wysokiej stawki jak życzy sobie autotesto, można śmiało znaleźć inna firmę/osobę która zrobi to różnie wnikliwie za dużo mniejsze pieniądze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4