Sprinter Diesel, traci wolne obroty na gorącym silniku

Sprinter Diesel, traci wolne obroty na gorącym silniku

12 Sie 2019, 18:17

Cześć.

Od dłuższego czasu, bo od kilku już lat mam problem z silnikiem w Sprinterze 407 z 93 roku, silnik 2,3 D
Problem to przygasanie na wolnych obrotach podczas upałów, pojawia się od temperatur m/w +18*C wzwyż i czym cieplej na dworze, tym gorzej.
Zimą mam spokój.
Wygląda to tak, że na wolnych obrotach silnik chwilę pracuje poprawnie, ale po chwili przygasa, jednak nie zgaśnie całkiem, będzie szarpał silnikiem, ale dzielnie walczył ;P, obroty są wtedy o ok. 100obr/min mniejsze, niż powinny być. Przy niższych temperaturach wystarczy mu przegazować raz, a czasem i kilka razy, i się stabilizuje, chodzi na wolnych dobrze przez krótszy lub nawet długi czas (kilka minut), i tak aż do następnego skrzyżowania...
Co to może być?
Mariuszewski
Nowicjusz

Miejscowość: woj. Śląskie
Prawo jazdy od: 01 01 1993
  • Re: Sprinter Diesel, traci wolne obroty na gorącym silniku

13 Sie 2019, 11:20

Wyglada to na problemy z przepustnica, tak jakby za bardzo się zamykała a moze po prostu jest zaklejona syfem? Sprawdziles?
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
    Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Sprinter Diesel, traci wolne obroty na gorącym silniku

13 Sie 2019, 19:19

nie sprawdzałem, ale jeśli była by zasyfiona przepustnica, to jaki wpływ na to miała by temperatura, jak tylko lato się skończy, to i problem odejdzie, jednak w lato problem daje mi popalić :bored:
    Mariuszewski
    Nowicjusz

Miejscowość: woj. Śląskie
    Prawo jazdy od: 01 01 1993

Re: Sprinter Diesel, traci wolne obroty na gorącym silniku

13 Sie 2019, 23:00

Szczerze to nie mam pomysłu co w takim konstrukcyjnie mało zaawansowanym silniku moze powodować zmianę pracy przy zmianie temperatury otoczenia. Zaczął bym od rzeczy podstawowych tak jak z ta przepustnica
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
    Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rosjanie wybrali coupé roku Rosjanie wybrali coupé roku
    Lexus RC został ogłoszony najlepszym coupé w corocznym plebiscycie Car of the Year in Russia. W głosowaniu wzięło udział ponad milion osób. W 20 segmentach Internetowy plebiscyt trwał przez ponad trzy miesiące ...
    Volkswagen cross up! Volkswagen cross up!
    Volkswagen poszerza gamę modeli w wersji Cross: latem rodzinę tych lifestylowych aut wzbogaci cross up!, dołączając do obecnych już na rynku Cross Polo, Cross Golfa oraz Cross Tourana. Fanom Volkswagena Cross kojarzy się ...

•  
    • Warto przeczytać