Sprowadzanie Lawetą samochodu z Niemiec

12 Wrz 2015, 17:07

Witam,
chciałbym sprowadzić samochód osobowy z Niemiec tj. Berlina. Czy jest jakaś firma albo prywatna osoba, która sprowadza samochody do Polski ? Chodzi mi dokładniej o takie coś, że ktoś ma wolne miejsce na lawecie ( takiej powyżej 2 samochodów).
Bo taka zwykła laweta to koszt 1-2 zł za km.
Więc np. 400 km jest z Berlina do jakiejś miejscowość w Polsce.
To trzeba zapłacić 400-800 zł ?
i czy w drugą stronę też jest liczone ( laweta powrotna ) To byłoby 800-1600 zł ?
Pozdrawiam :)
SWWBE
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

12 Wrz 2015, 17:22

Znalazłem stronę, na której można znaleźć przewoźnika i się ogłosić Click Trans.
I cena przewozu z Niemiec do Polski np. około 400 km to jest 800 zł :ok:
Pozdrawiam :)
SWWBE
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

16 Wrz 2015, 20:50

Moim zdaniem w drugą stronę również byłoby to wszystko liczone chociaż co do tego nie dałbym sobie ręki uciąć. Musiałbym się chyba spytać mojego kumpla jeszcze z zawodówki, który pracuję w tym zakładzie holowania i on mi wszystko na pewno wytłumaczy. Powiedział mi kiedyś, że teraz się zakończył taki okres kiedy Polacy często sprowadzali samochody z Niemiec..Tak w zimie mniej ściągają. Pełny taki okres sprowadzania samochodów na pewno zaczyna się jak się robi jakoś już cieplej czyli od maja do mniej więcej początku sierpnia lub połowy sierpnia :)
verkuus
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 25 04 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Opel Astra G

06 Lis 2015, 12:45

Cennik hol-man.pl ma ciekawe ceny i za holowanie laweta z zagranicy jest od 1,3/km. Może warto się z nimi skontaktować?

Holowanie auta osobowego na terenie miasta:
80-250 ZŁ
Holowanie auta dostawczego na terenie miasta:
100-280 ZŁ
Holowanie auta osobowego w trasie:
OD 1,5 ZŁ ZA 1 KILOMETR
Holowanie auta dostawczego w trasie:
OD 1,6 ZŁ ZA 1 KILOMETR
Holowanie auta z zagranicy:
OD 1,3 ZŁ ZA 1 KILOMETR
verkuus
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 25 04 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Opel Astra G

27 Wrz 2016, 12:07

Sprowadzaniem samochodów z Niemiec zajmuje się firma Rapid-Car ja osobiście polecam, bardzo solidni.
loka
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: audi a3

09 Paź 2016, 11:46

Ja ze swojej strony mogę polecić jedną z firm w Gdańsku.
Wypożyczałem od nich autolawetę do Niemiec - Repsol-Car. Wiem, że są w stanie sprwadzić auto z Niemiec, dlatego myślę, że warto się do nich odezwać :)
nikoss
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 03 02 2008
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Skoda Octavia