Sprowadzenie autka do 20 000PLN

11 Mar 2010, 18:17

Witam!
Poszukuję auta 'rodzinnego' do 20 000PLN. Chciałbym sprowadzić z zagranicy jakiś wózek, ale nijak nie mam pojecia w jakim kraju najlepiej szukać, by koszty sprowadzenia nie wyszly drożej niż miałbym kupywać samochód w Polsce. I tu kieruję moje pierwsze pytanie:
1) W jakim kraju (tylko europa wchodzi w grę) poszukiwać autka. I czy w ogóle się opłaci sprowadzać, dodam że mam taką możliwość wyjazdu.
Słyszałem dużo pochlebnych opinii na temat aut Audi, VW, BMW, Nissana, Mazdy, Toyoty. ale na dobrą sprawę nie jestem w temacie. I tu rodzi się kolejna prośba:
2) jakie autko polecacie w tym przedziale cenowym, którego koszty sprowadzenia nie przekroczą 20 000.
Moje wymagania co do auta? Hmm, przede wszystkim tylko diesel, silnik minimum 1,9, turbo diesel, klima, esp, etc, raczej sedan, 5-drzwiowy, rocznik >2001. Przebieg do 150 000km
Czekam na ciekawe propozycje.
Pozdrawiam
shadydude
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Radom

11 Mar 2010, 19:30

Ciężko będzie kupić diesla z 2001 roku o przebiegu mniejszym niż 150tys. km (nawet nie patrz na stan licznika, każdy handlarz go cofa i kilkadziesiąt-kilkaset tys. km).

Marką nie sugerowałbym się tak bardzo, np w przypadku BMW czy Audi modele jak seria 3, seria 1, A4 czy A8 są bardzo udane i prowadzą w rankingach niezawdoności, to już taka seria 7, A2 czy A6 wloką się w drugich połowach... Wszystko zależy od konkretnego modelu, w zasadzie tylko Toyota i Mazda mają wszystkie modele "powyżej średniej".

Ze swojej strony poleciłbym ci takie auta (daję przykładowe modele, ni chodzi mi o te konkretne ogłoszenia):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Chociaż tą ostatnią - Hondę Civic VII - będzie ciężko dostać za 20tys. w dieslu i nadwoziu 5 drzwi...

BMW, Audi, VW sobie odpuść, to nie są złe auta, ale za 20tys. jeśli chcesz mieć auto powyżej 2001 roku, to kupisz najpewniej jakiegoś zajeżdżonego zgniota, bo jest duży popyt na te marki i przez to dobrze trzymają cenę. Zaś te Saab, KIA, Honda czy Mazda w niczym im nie ustęują, a nie są aż tak popularne przez co kupisz nowszy :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

11 Mar 2010, 20:49

Dzieki za odpowiedź. A co sądzisz o reanult scenicu z 2001-2002? np:
[link do oferty na Allegro wygasł]
coś słabe mają silniki jak na diesela... 1,5dci,
A co do tej kia'i, czy można wierzyć koreańczykom?? Trochę się boję szczerze mówiąc.
A jak myślsiz, uda się sprowadzić jakiegoś passata czy audi a4 w cenie do 20k lacznie z kosztami sprowadzenia?

edit//
A co sądzicie o marce mitsubishi? np te modele:
space star
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
carisma
[link do oferty na Allegro wygasł]

lub rover 75
[link do oferty na Allegro wygasł]
shadydude
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Radom

11 Mar 2010, 22:15

W przypadku Passata z 2000r. powinieneś zmieścić się w 20 000 zł, natomiast musisz sobie zdawać sprawę, że w 90% jak nie więcej % będzie miało przebieg ok 200-250+k km. A4 również powinieneś dostać w tych pieniądzach i też musisz się liczyć z takim przebiegiem. Obecnie mam do sprzedania A4 z 2001r. za 21000 zł z pełnym wyposażeniem oprócz skórzanej tapicerki, jak Cię zainteresuje napisz na PW.
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

11 Mar 2010, 22:45

Można wierzyć bardziej niż Toyocie :] Z KII należy bać się tylko modelu o nazwie Carnival, reszta jest już na poziomie aut europejskich i japońskich np śmiało mogę powiedzieć że jest lepsza od Opla, Forda, Mitsubishi (chyba że komuś zależy na precyzji prowadzenia) i Toyoty bo mam porównanie Hyundaia/KII z tymi markami, szczególnie silniki tych marek w porównaniu do koreańskich konstrukcji wydają się być lekko hmm... zacofane delikatnie mówiąc. Nie to że te od Opla czy Mitsu są kiepskie, po prostu koreańce mają dobre :) np. 1.6 diesel 115KM to bardzo udana, cicha, dynamiczna i dobra jednostka. Dlatego też ci go poleciłem :]

1.5 DCI wystarczy do Scenica - to nie jest auto które ma służyć do ścigania się :)

O tych modelach co wymieniłeś za dużo nie wiem więc nic ci nie podpowiem
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

11 Mar 2010, 23:10

A teraz apropo tego sprowadzania aut. Mógłby ktoś powiedzieć gdzie najlepiej i czy naprawdę warto jechać na zachód (lub wschod - Litwa) by taniej kupić autko?
Napaliłem się na wyjazd głównie z tego względu, że jak mówicie w Polsce większość aut ma cofany licznik, wymieniane np ćwiartka samochodu i strach tym jeździć. Potrzebuje z pewniejszego źródła, a np w Holandii czy Niemczech, kupując od rodowitego Niemca czy Holendra wątpie by z autem były jakiekolwiek 'przekręty'. Oni raczej się w takie rzeczy nie bawią.a Na pewno zdarza się to duuuużo rzadziej. Po drugie mam pewność, że auto nie jeździło po naszych polskich drogach:P
shadydude
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Radom
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża
    Jadąc w teren musimy pamiętać, że to nie zwykła przejażdżka z miasta A do miasta B drogą krajową nr X... W związku z tym - również wyposażenie naszego samochodu musimy dostosować do sytuacji w jakich możemy się znaleźć ...
    Toyota Century 1967 rok
    Pierwsza Toyota Century miała za zadanie zdobyć japoński rynek aut luksusowych. Auto powstało w setną rocznicę urodzin Sakichi Toyody, założyciela Toyota Industries, i temu zawdzięcza swoją nazwę. Samochód jest flagowym ...

11 Mar 2010, 23:19

Ja polecam 307 sw co prawa nie sedan, ale kombi zwarta sylwetka, przestronne wnetrze, znajdziesz 2.0 hdi 110 km bez problemu z 2003 roku.
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

11 Mar 2010, 23:57

oooooooo dzięki za propozycję. Piękny ten peugeot. Myślę, że powinien być dobrym rozwiązaniem.
Jak z awaryjnością tego peugeota?
shadydude
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Radom

12 Mar 2010, 10:45

shadydude napisał(a):oooooooo dzięki za propozycję. Piękny ten peugeot. Myślę, że powinien być dobrym rozwiązaniem.
Jak z awaryjnością tego peugeota?


Moj sie nie psuje, pilnuje wymian czesci eksplatacyjnych, wymienilem rozrzad , filtry, swiece i zaplacilem tylko 930 zl !! to naprawde tanio. Jest taka opinia o francuzach ze sa awaryjne , ale moim zdaniem wiara w te wszystkei slogany mozna porownac do wiary z zabobony. Jesli sie o auto dba to sie nie psuje takie jest moje zdanie.

Co do pytania o sprowadzanie auta to najlepiej sprowadzac auto z kraju z ktorego pochodzi. Czyli Peugeoty , cytryny czy renaulty sprowadzac i analogicznie z reszta. Jesli pominac to co napisalem to ze wzgledu na znacznie przejecie rynku niemieckiego przez turkow i litwinow, kierunek sprowadzania aut to teraz francja i holandia.
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

12 Mar 2010, 12:28

To rozważę tego peugeota:P Póki co mam mętlik w głowie, co chwilę dostaję nowe propozycje od znajomych. Co powiecie na VW Bora?
shadydude
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Radom

13 Mar 2010, 12:53

peugeota 307 odpuść są niezbyt udane i drogie w eksploatacji, zdaje się mają FAP także z tym też jest problem.

Jeżeli chodzi o kraj to z tych krajów z których się aktualnie sprowadza auta to są włochy można kupić auto naprawdę bardzo tanio, ale jest też kilka minusów
długo się czeka na załatwienie wszystkich formalności tablice, przeniesienie itp.schodzi 3-4 dni,

oczywiście są jeszcze Niemcy ale jest tam drożej a jak chcesz tanio kupić to musisz u Turka kupić który ma 99% aut z Włoch lub Hiszpanii

acha włoch lubi być zasyfiony w środku, brudny poobdzierany itp , blachy lepsze jak niemiec ze względu może na klimat.

Możesz jeszcze kupić z Holandii lub Belgii
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie