Sprowadzenie luksusowego auta z Rumunii

06 Sie 2021, 10:17

Cześć Forumowicze,

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda cały proces i gdzie ewentualnie mogę szukać pomocy przy sprowadzeniu auta - sprawdzenie, przygotowanie dokumentów itp.

Od razu mówię, że zdaję sobie sprawę z tego że to kraj ryzykowny pod wieloma względami, a mentalność daleko odbiega od zachodniej. Nie znalazłem osoby, która powiedziałaby że to dobry pomysł. Nie skusiła mnie żadna okazja, bo samochód jest bardzo drogi (ponad milion), a jego finalna cena porównywalna do tego gdybym sprowadzał z DE lub CZ.

Nigdzie indziej w Europie nie znalazłem auta z tymi pakietami, na których mi zależy, kolorem środka itp. Oczywiście mogę poczekać - to również jest jakieś wyjście i poczekać aż coś się w końcu pojawi. Przy czym moje aktualne auto mnie doprowadza do szewskiej pasji, a raczej to co się odwala w serwisie. Gdyby nie to, że mam drugi samochód to popełniłbym honorowe sepuku.
KuzynMirka
Obserwowany
 
Posty: 2

28 Sie 2021, 21:17

To jakieś egzotyczne auto? W tym budżecie to bym się sam nie pchał na sprowadzanie i zatrudnił jakąś firmę, a auto odebrał na miejscu gotowe do rejestracji.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

30 Sie 2021, 08:57

Cześć,

Twoje kluczowe zdanie "bym zatrudnił JAKĄŚ FIRMĘ" - właśnie napisałem tutaj, żeby taką firmę znaleźć ... Przeszukałem cały internet i nie znalazłem.

Powiedzmy, że egzotyczny - to nowy bentley continental GT, ale z bardzo specyficznym wyposażeniem oraz kolorem środka, którego nie znalazłem nigdzie indziej w Europie. Jest kilka rzeczy na które szczególnie zwracam uwagę - np. jasny środek + nagłośnienie 2200 WATT, które chyba kosztuje dodatkowo 140 tys w bentleyu ... W międzyczasie uznałem, że odpuszczam chyba, poczekam aż będzie ich więcej dostępnych na rynku a ceny znormalnieją. Jednak 1,2 mln za auto to przesada :-) A w salonie w Warszawie nowy wycenili mi na 2,2 mln (wersja Speed). Znalazłem inny model Bentleya - nowszego od tego, którego teraz posiadam, a starszego od tego bieżącego modelu. Wezmę go chyba na przeczekanie. Wprawdzie akcyza mocno boli, ale jestem praktycznie zdecydowany. Jak kupię to wrzucę się pochwalić :-) pozdrawiam
KuzynMirka
Obserwowany
 
Posty: 2