Stłuczka - włączając się do ruchu na biegu wstecznym

25 Lip 2021, 01:44

Witam mam pytanie . Włączając się do ruchu na biegu wstecznym , wyjeżdżając na pas właściwy mając juz auto wyprostowane nagle czuje duppp . Wcześniej upewniłam się czy cos stoi a w lusterkach kontrolowałam czy ktoś nie nadjeżdża albo czy komus nie wjadę w płot. Nie wiem skąd wzięło się to auto za mną ale go nie było wczesniej a w lusterkach nie było go widac . Mojemu aucie oczywiście nic a państwo kupili nowy uzywany samochód i Pan chciał wzywać policje ale było widać że nie pasuje mu oświadczenie i żeby z ubezpieczalni pokryli straty . Ja mam od niedawna plastik i jeżdżę ostrożnie byl środek dnia chwila przed 13 . Po czym chciał pieniążki i dogadaliśmy się na miejscu . I nie wiem czyja wina bo wszystko robilam zgodnie z przepisami i sygnalizowałam i wyjechalam i ustawiłam się na pasie , wyprostowałam auto i nagle bach . Nie znam się na przepisach a kodeks drogowy to jedno wielkie mslaslo maslane dla mnie . Proszę o pomoc
madzik774
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Lip 2021, 06:15

madzik774 napisał(a):Włączając się do ruchu na biegu wstecznym , wyjeżdżając na pas właściwy mając juz auto wyprostowane nagle czuje duppp .


Czy dobrze rozumiem że cofałaś z drogi podporządkowanej bądź podwórka, parkingu itp. Na drogę z pierwszeństwem?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 969
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Lip 2021, 14:46

madzik774 napisał(a):Nie wiem skąd wzięło się to auto za mną ale go nie było wczesniej a w lusterkach nie było go widac .

Zastanów się nad tym co piszesz.... Jak tego auta nie było, to skąd się nagle wzięło? Z nieba ci spadło :?:
madzik774 napisał(a):Pan chciał wzywać policje ale było widać że nie pasuje mu oświadczenie i żeby z ubezpieczalni pokryli straty .

Ja bym zrobił tak samo. Nic dziwnego. Mało kto wierzy obecnie oświadczeniom. Ubezpieczalnie w takich sytuacjach kombinują jak mogą, żeby nie wypłacać odszkodowań - bawią się w policjantów i sami orzekają kto był winny, skutecznie odwlekając wypłaty odszkodowań. Więc oświadczenia można sobie wsadzić głęboko w d...Niestety. A tym bardziej nie zgodziłbym się na oświadczenie po tym, co piszesz...
madzik774 napisał(a):I nie wiem czyja wina

No właśnie...A ustawę PoRD znasz? Tam jest wszystko bardzo jasno i wyraźnie w tym temacie opisane. Krótko i na temat. A jeszcze krócej ci podpowiem - twoja wina.
madzik774 napisał(a): bo wszystko robilam zgodnie z przepisami i sygnalizowałam i wyjechalam i ustawiłam się na pasie

No problem w tym, że nie robiłaś wszystkiego zgodnie z przepisami. Dlatego doszło do kolizji...
madzik774 napisał(a):Nie znam się na przepisach a kodeks drogowy to jedno wielkie mslaslo maslane dla mnie .

Ręce ku.wa opadają jak się coś takiego czyta. Skoro nie znasz przep[isów, to jakim prawem wsiadłaś w samochód :?: :?: :?: Masz wogóle prawo jazdy :?: A jak masz to kto ci je dał :?: :?: :?: Na giełdzie kupiłaś czy tatuś załatwił na lewo :?: :?: :?:
Bardziej jestem wkurzony na tego faceta niż na ciebie. Dlaczego? Bo miał facet wezwać policję. Jakbyś im powiedziała to, co nam tu napisałaś, to jest duża szansa, że policja zatrzymałaby ci prawo jazdy i skierowała na egzamin sprawdzający. O ile to prawo jazdy masz. A jak nie masz, to tym bardziej jestem na niego wkurzony...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Lip 2021, 14:59

MotoAlbercik napisał(a):Na giełdzie kupiłaś czy tatuś załatwił na lewo


Albo znalezione w chipsach :happy:

A ta serio to autorka postu skoro nie znasz przepisów to się ich naucz , przyda ci się to na przyszłość i zawsze za kierownicą musisz mieć oczy do okoła głowy, zwłaszcza cofając.

Pisałaś że auto nagle się pojawiło...nie pojawiło się nagle . Najpewniej zobaczyłaś na początku czy jest pusto i zaczęłaś cofać nie patrząc już w tył i dlatego nie wiedziałaś że auto się pojawiło. Cofając musisz cały czas kontrolować sytuację z tyłu , bo zawsze może ktoś wyjechać.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 969
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Lip 2021, 15:53

Tak właśnie z tym ,że już mialam wyprostowane auto I cofając napewno nie miałam 50 na liczniku . A wgniecenie miał takie jakbym przywaliła mu z taką prędkością. Pytam czy jeżeli ju włączyłam się do ruchu czy nie powinien nadjezdzajcy pojazd zachować odstęp i pozwolić mi włączyć się do ruchu . Wiec zastanawia mnie czy nie zrobili tego specjalnie .. q z tego co wiem z egzaminu teorycznego . Powinien mnie puścić a nie pchać mi się na dupe . Ogranicznie jest 40 km na tej drodze i daje se leb nogi ręce głowę upierdzielic ze go nie było. Ale obok jest uliczka i z niej mógł się pojawić
madzik774
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Lip 2021, 16:01

Za złośliwe komentarze również dziękuję. Starsi kierowcy a jak gówniarze. Nie odpowiadasz na pytanie o które pytam to po co w ogóle odpowiadasz . Ciekawe jak ty jeździsz i ile miałeś nieprzyjemności. A niektórzy kierowcy to bezmozgi . I powinny być duże kary za nieprzestrzganie przepisów. Tak jak w Niemczech. Wiec proszę odpowiadać na pytanie albo się życzliwie nie wpierdzielać. Bo skad się wzięło to Ino oni wiedzą. Ja tak jak mówię mam 2 mc prawojazdy w ręku i nie pirace zeby je takszybko ,jak je zdobyłam stracic i mojemu aucie nic Ino zderzak odskoczyl a oni wgniecione jakbym busem ich przychaczyla . To ze biala farba rozumiem bo jednak przy haczylam nie daje mi to spokoju
madzik774
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...

25 Lip 2021, 16:10

Dzięki za pomoc starsi kierowcy. Widać na drogach jacy jesteście życzliwi. W dupe se wsadzicie juz te wypowiedzi . Zjebany portal i zjebani ludzie . [wulgaryzm] wam życzę szerokości i byście nie mieli nigdy takich problemów! Chcesz pomocy to [...] masz jak zawsze ... miło bez kultury pisac więc [...] wam w oko
madzik774
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Lip 2021, 16:14

Skoro włączałaś się do ruchu to tamten kierowca miał pierwszeństwo bo jak wnioskuje jechał drogą z pierwszeństwem. Piszesz o puszczaniu, a dlaczego miał Cię puścić? Nie miał takiego obowiązku. Możliwe że go nie było tylko wyjechał z bocznej ulicy, albo jechał tą drogą tylko przemieszczał się szybko i raz dwa nadjechał. To jest możliwe ale prawie na pewno wydaje mi się że zobaczyłaś raz czy coś nie jedzie i na tym koniec . Nie kontrolowałaś czy coś się nie pojawia a cofając należy cały czas kontrolować co się dzieje z tylu, czy coś nie nadjeżdża, czy ktoś nagle nie idzie.

Napisałaś że powinny być wysokie kary za nieprzestrzeganie przepisów jak w Niemczech, a masz już świadomość że to Ty a tej sytuacji najpewniej popelniłaś błąd?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 969
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

26 Lip 2021, 09:15

madzik774. Nie masz się o co obrażać. Kierujesz pojazdem, masz prawo jazdy, ale przepisów nie znasz bo są one dla ciebie czarną magią...Powiedź więc, jak zdałaś prawko? Pytanie na egzaminie nie są łatwe, trzeba pomyśleć, a podczas praktycznego egzaminu też nie ma łatwo i trzeba myśleć. Coś tu jest nie tak...Sama przyznaj...
Samochód nie spadł z nieba i nie pojawił się nagle, jak z filmu "Powrót do przyszłości". Nawet jak wyjechał z jakiejś bocznej drogi, to jednak wyjechał i był. Cofając masz cały czas obserwować co się dzieje dookoła twojego samochodu. Ty zapewne popatrzyłaś raz, nie zauważyłaś żadnego auta i cofałaś nie patrząc do tyłu. I tyle.
I nikt nie pisze żadnych złośliwych komentarzy. Po prostu krew się człowiekowi gotuje, jak czyta co piszesz...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lip 2021, 14:22

I nie można nazywać bardziej doświadczonych kierowców gówniarzami dlatego że napisali Ci prawdę. Powinnaś spuścić głowę i przyznać się że zawaliłaś a nie szukać winy u innych
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 969
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001